Siyaset Okuma Sayısı: 13

Şimşek ,”İşsizlik oranından 12 milyon kişi etkilenmektedir”

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz sürerken, çiftçimiz, esnafımız, emeklimiz, sanayicimiz, dar gelirlimiz zor durumdayken, her gün işsizler ordusuna yüzlerce kişi katılmaktadır. Ülkemizde ne kadar işsizlik yok denilse de devletin resmi..

Şimşek ,”İşsizlik oranından 12 milyon kişi etkilenmektedir”

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz sürerken, çiftçimiz, esnafımız, emeklimiz, sanayicimiz, dar gelirlimiz zor durumdayken, her gün işsizler ordusuna yüzlerce kişi katılmaktadır. Ülkemizde ne kadar işsizlik yok denilse de devletin resmi kurumunun açıkladığı işsizlik rakamı 3,5 milyon kişidir. Buda demek ki; 12 milyon kişi ekonomik durumdan etkilenmektedir.

sadansimsek11
İktidar komşularımızla sıfır sorun dedi. Gelinen noktada komşularımızla %100 sorun haline gelindi.. Ülkemizin gerçek gündemi ekonomidir. İktidarın 12 yıldır uyguladığı ekonomik politika ÜRETİME değil, TÜKETİME yöneliktir. İçerideki ekonomiyi sıcak para girişleri ile tutmaktadır. İktidar 12 yıl önce ülkeyi devir aldığında en büyük paramız 20 TL iken, şu anda 200 TL’dir. Bu uyguladığı ekonomi politikası ile HALKIMIZ ilk önce YOKSULLAŞMIŞ, şimdi ise KÖLELEŞTİRME noktasına getirilmek istenmektedir.
İktidar en son elektrik, doğalgaz başta olmak üzere, temel ihtiyaç maddelerine yapmış olduğu zamları geri çekmesi gerekmektedir. Çünkü petrol fiyatlarına dayandırılarak yapılan zamlar, petrol fiyatlarının varil başına 40 dolar düşmesi ile derhal fiyatlara da yansıtması gerekmektedir.
Şimdi TBMM çatısı altında siyaset yapanlara, halkın oyuyla oraya gelenlere, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir kürsüsünde konuşma yapan arkadaşlarıma sesleniyorum….Siz halkımızı türübünlerden sahaya indiremezseniz, oyuna dahil edemezseniz…ülkemizde ne bir açılım, nede demokrasiyi yapabilirsiniz…sizin yapacağınız tek şey….EKONOMİK AÇILIM olmalıdır…Ülkemizi ve halkımızı alternatifsiz bırakmamanızdır… Suni gündemlerle halkımızı oyalamamanızdır.Bu  vesile ile ilimiz dahil bir çok ilçemizin Kasım ayında kurtuluş günlerini, aynı çoşku ile halkımız kutluyor, halkımız geçmişi özlem ile değil, geleceğe umutla bakmak istiyor…Atatürk’ümüzün bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetimizin onun gösterdiği çizgide, gösterdiği hedefe ulaştırmamız gereklidir….İlimiz ve ilçelerimizin kurtuluş günlerini canı gönülden kutluyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL