Manşet Siyaset

Şimşek “Trakya Üniversitesi’ndeki, bayrak ve Atatürk Olayı bizi üzmüştür”

Şimşek “Trakya Üniversitesi’ndeki, bayrak ve Atatürk Olayı bizi üzmüştür”

21.DÖNEM EDİRNE MİLLETVEKİLİ ŞADAN ŞİMŞEK’İN BASIN AÇIKLAMASI

sadansimsek

Ulusal Medyada yayınlanan haber ile Serhat Kenti Edirne olarak sarsıldık. DHA haberine göre “3 ay önce Rektör Prof.Dr. Yörük’ün talimatıyla yeni web sitesi tasarlandı. Prof.Dr. Yörük’ün göreve başlamadan önceki üniversitenin resmi web sitesinde Türk Bayrağı ve Atatürk fotoğrafları bulunurken, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı web geliştirme ekibi tarafından yenilenen sitede Türk Bayrağı ve Atatürk fotoğraflarının olmaması dikkat çekti. Üniversitenin web sayfasında ‘Yeni Web Sitemiz Hizmete Açıldı’ başlığı altında sitede  yer verildi”
Herkes gibi siteye girdiğimizde şehit kanları ile sulanmış, rengi buradan almış Al bayrağımızla, başta Rektör Prof. Dr. Yörük ve senato üyeleri, Türk halkı olarak minnet borçlu olduğumuz; Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ümüzün resminin olmayışına çok üzüldük..Bizler Prof. Dr. Yörük Rektörlüğe seçildiğinde Üniversitemiz ve Edirne ili için önemli icraatlar beklerken, ilk yaptığı icraatına bakınız, TÜRK BAYRAĞIMIZI VE KURUCUMUZ ATATÜRK’ÜN RESMİNİN HAZIRLADIKLARI WEB SİTESİNDEN KALDIRMAK OLMUŞTUR..İkinci icraatının ise; WEB SİTESİNE TÜRK BAYRAĞIMIZI VE KURUCUMUZ ATATÜRK’ÜN RESMİNİN konulması olmalıdır. Bunu Edirne halkı olarak Üniversitemizden bekliyoruz.
 
Daha önceki basın bildirimde de sordum.. Sorduğum sorulara cevap bekliyorum.Maliye bakanlığının ödediği 16 milyon 501 bin Türk Lirası dışında, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ŞUANDA BATAK DURUMDA YAKLAŞIK 50 MİLYON TÜRK LİRASI (eski para ile 50 Trilyon Türk lira) borcu bulunmaktadır. Ayrıca Enver Duran Kalp Merkezine kaç para harcandı ve şu anda sağlık hizmetlerine açıldı mı?

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL