Köşe Yazısı

SINAV VARR SINAVV

Kaç kişinin evinde şu an üniversiteye hazırlanan genç var ve dün akşamdan beri ne durumdalar bu gençler ? Koronavirüs denilen illet sırasında yaşadıklarımız gençlerin çok canını yaktı bilmem farkındamısınız …

SINAV VARR SINAVV

Kaç kişinin evinde şu an üniversiteye hazırlanan genç var ve dün akşamdan beri ne durumdalar bu gençler ?

Koronavirüs denilen illet sırasında yaşadıklarımız gençlerin çok canını yaktı bilmem farkındamısınız . Onlar henüz onsekizinde ondokuzunda pırıl pırıl gençler bu illette de psikolojik olarak bizden daha dayanıklı olduğunu söyleyebilirim tabiki kimse böyle olsun istemiyordu pat diye okulları kapandı arkadaşlarından öğretmenlerinden okullarından kopup bir anda kolları kanatları kırılıverdi . Ardından alınan önlemler, sokağa çıkma yasakları, pek çoğu yakınını kaybetti , yada ailesinden bu illete yakalananlar oldu. Koronovirüsün yarattığı evdeki ekonomik sıkıntılar derken bu gençlerimizin psikolojisi iyice bozuldu .Bu arada birde yks denilen onların geleceğine yön verecek bir sınav var . Böyle sıkıntılı bir sürecin içinde öğrencinin sınava girmesi zaten tam bir muamma iken bitmeyen konular çözülemeyen denklemler var iken pat sınavlar önce Temmuz ayına ötelendi hadi dün akşam tekrar bir ay öne çekildi .Bu gençler bizim geleceğimiz ve bu gençler lise giriş sınavına hazırlanırkende bir darbe yemişlerdi tam sınava hazırlandıkları yıl dershaneleri kapatılmış ve sınav sistemi değişmişti hatırlatmak isterim..
Umut hırsızlığı diyorum ben buna sınav süresini 135 dakikadan 165 dakikaya çekerek bu gençlerin emeklerini gözardı etmek mümkün değil. Ben çok merak ediyorum bu sınav tarihine karar veren devlet büyüklerimizin kaç tanesinin evinde yada çevresinde bu sınava hazırlanan genç var dün geceden beri milyonlarca twit atılmış #yks tarihime dokunma# diye bunları devlet büyüklerimiz okumuştur diye düşünüyorum.
Ben bunları niyemi yazıyorum dün geceden beri boynu bükülmüş ,hayalleri yıkılmış çaresiz kalmış,gözlerindeki ışıltı yerini hüzün almış onsekizinde, ondokuzunda sınava girecek ikibuçuk milyon çaresiz gencin annesi adına biz çocuklarımızı kolay yetiştirmiyoruz onların gözlerindeki hüzün bizim yüreğimizi yakıyor ..
Unutulmamalıdır ki bu gençler ilk seçimlerde oy kullanacaklar gençler unutmaz ….

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL