Güncel

Sırbistan’a çalışmak için giden Keşanlılar geri mi döndü?

ERDOĞAN DEMİR- Keşanlı bir işletme sahibinin Sırbistan’daki fabrikasından istihdam etmek üzere 60 kişiyi Sırbistan’a götüreceğini açıklamasının ardından, Keşan Belediyesi ve Keşan Ticaret Odası’da bu konuda gerek duyurularla gerek toplantılarla 60..

Sırbistan’a çalışmak için giden Keşanlılar geri mi döndü?

ERDOĞAN DEMİR- Keşanlı bir işletme sahibinin Sırbistan’daki fabrikasından istihdam etmek üzere 60 kişiyi Sırbistan’a götüreceğini açıklamasının ardından, Keşan Belediyesi ve Keşan Ticaret Odası’da bu konuda gerek duyurularla gerek toplantılarla 60 ailenin burada iş sahibi olması konusunda gereken çalışmayı yapmıştır.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, istihdama aracı olmaya devam ettiklerini belirterek, “Keşanlı bir firmamızın Sırbistan’da işletmekte olduğu fabrikada çalışmak üzere Keşan’dan yola çıkacak çalışanlarımıza, firmamız tarafından yapılan bilgilendirme toplantısına katıldık. İstihdama katkı sağlamak için, hemşerilerimize aracı olarak katkı sağlamaya devam edeceğiz. Hemşerilerimize hayırlı olsun diyoruz” şeklinde açıklamalarda bulunarak, vatandaşlara iş imkanı sağlayan Sırbistan’daki Keşanlı işadamına teşekkür etmişti.

Büyük umutlarla ve iyi bir maaşla Sırbistan’a giden 60 Keşanlının çoğunun işe başladıktan 1 ay sonra Keşan’a geri döndüğü de gelen duyumlar arasında.

Buradan şimdi bu konuda önayak olan ve Keşanlılara iş imkanı sağlayan Keşan Belediyesi’ne şunları soruyor ve cevaplandırılmasını bekliyoruz.

-Yapılan çağrılar sonunda Sırbistan’a çalışmak için kaç vatandaş gitti.

-Giden vatandaşlardan kaçı hala orada çalışmaya devam ediyor?

-Sırbistan’dan dönen vatandaşlarla görüşülerek neden geri döndükleri konusunda bir toplantı yapıldı mı?

-Bu vatandaşlarımızla geri döndükten sonra yeteri kadar ilgilenildi mi?

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL