Bölgeden Güncel Manşet

Sisi Atatürk’ün ruhunu çağırdı…

Sisi Atatürk’ün ruhunu çağırdı…

ATATÜRK’UN RUHUNU ÇAĞIRDIM

Günlerdir komşudan Türkiye’de yaşananları okumaya çalıştım, beceremedim.

İçinden çıkılası şeyler değil bunlar. Basmadı keleşlere gelesi mankafam. Yukarı koydum olmuyor, aşağı verdim doymuyor. Daraldım. Son anda içimden bir ses bana:

‘’Sisi bu işler seni aşar. Senin feriştahın gelse fani dünyada bu işler çözümlenemez. Boşuna yorma o abdal kafanı. Ama, illa yok ben merak ediyorum dersen ruh çağır’’ dedi.

Önce tırstım. Ne oluyor Sisi? Bu sefer b.ku yedin kızım. Hadi fani dünyada k…..n trompet çalıyordu. Bu gaipten gelen seslere verecek cevabın var mı?

Sen Sisi. Nasıl olur da, aklından iktidarın, iktidarsızlık merhemini gidip en son Apo’nun başına süreceğini geçirirsin?

Al bakalım o zaman. Sana yeni görev. Gaipten gelen seslerin sahibi 40.000 şehit gittiğine inanan ruhlar, Kurtuluş Savaşından bu yana bize bir avuç toprakla vatan olunamayacağını, vatanı vatan yapan toprak değil, kandır diyen o güzide ruhlar…

Ya onların Baş Komutanı Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ruhu gelirse, ben ne yaparım? Daha şimdiden altıma etmek üzereyim…

ATATÜRK :

-Sisi, sen niye korkuyorsun kızım. Bırak da 80 sene sahip çıktığınız ecdanızdan, ALLAH’ın adıyla ümmetini kullanarak, sandık başında halk iradesinden bu çıktı deyip, katakulli ile mührü teslim alanlar korksun…

SİSİ :

-Şu an çok korkuyorum. Size nasıl hitap edeceğimi bile bilmiyorum. Atam mı, Cumhurbaşkanım mı, Başkomutanım mı? Nasıl hitap etmemi istersiniz?..

ATATÜRK :

-Sakın böyle hitap etme. Yerin kulağı vardır. Bak dışarıda bir sen kaldın. Bana bu makamlarla hitap edersen, sonra seni de ya Silivri ya da Sincan’a atarlar. Sen iyisi mi bana 3 numara de…

SİSİ :

-O ne demek. Anlayamadım efendim?

ATATÜRK :

-Ben de seni akıllı zannederdim! Yahu Sisi, hani benim ve silah arkadaşlarımın birlikte sizlere Cumhuriyet’i teslim etmek için gittiğin Meclis yok mu? Hani sen değil miydin orada 1 Numara ALLAH diyen. İşte bu yüzden bana 3 numara diye hitap et.

SİSİ :

-Anladım efendim. İlk defa sizinle karşılaştığım için heyecandan anlayamadım. Yoksa siz de biliyorsunuz kurduğunuz çatıda kurulan istihbarat komisyonlarında herkes rahmetli Safiye Ayla gibi döktürdü de döktürdü. Ben tırssam da konuşmaya çalıştım. Ağırıma gitti. Atam senin kurduğun bir çatıda, sana ‘’veledi zina diyenler vekil oldu. Yetmedi, şimdi de kahraman oldular ‘’ Yoksa ne haddime sizin kurduğunuz mekanda konuşmak! Ama beni affet Atam. Ağırıma gitti. Ben de konuşmasam kimse konuşmuyor korkudan. 3 – 5 kişi kaldı kuvaiyici. Onlar da rahmet yaşında. İnsan Atasına babasına küfreder mi? Kimse kalmadı sizi koruyacak. Bende hadsizce sizi korumaya çalıştım. Elimden bu kadar geldi. Onlar vekil. Hem tekil kalan biz olduk oralarda artık. Bana 28 Şubat’ı sordular. Cüce ay 28 çeker. Ööö, bizde aylar 31 çeker dedim. Yanlış anladılar. Ben ayın kaç çektiğini değil Şubat’a haksızlık edildiğini anlatmaya çalıştım. Beceremedim.

ATATÜRK :

-Daha neyi becereceksin Sisi. 550 vekilin yapamadığını 551. vekil olarak orada yapmaya çalışmışsın. Baksana, kimsenin diyemediklerini demişsin. 1 numarayı bugüne kadar bulamamışlar da sana mı sordular?

SİSİ:

-Vallahi ben bilmiyorum. Atam bilmediğimden dedim. Zaten bilseydim de söylemezdim Atam. Sizi satmazdım. Halkıma onlar gibi ihanet etmezdim. Bakmayın siz benim bedensel dönüşüme. Ne sözümden dönerim, ne de sizin önderi olduğunuz ilkelerimden. Ben gerçekleri söyledim. Orada, ben 28 Şubat ve Ergenekon vs. de 1 Numara ALLAH olduğunu biliyorum. Çünkü sonradan imal edilmiş delillerle tutuklanan başsız kalan ordumuzun komutanı, kararmış Türkiye’min aydın düşüncelerini hapsedenler, 1 numaranın mahkeme-i kübrasında, ALLAH’a hesaplarını muhakkak verecekler. Ben bunun için 1 Numara ALLAH dedim Atam. Yoksa haddime mi? Sizin 1 Numara olduğunuzu 70 milyonda % 51 hala biliyor. Bunun % 30’u zaten rant için onlarla. Diğerleri de padişah olmak için, bilmezlikten geliyor Atam…

ATATÜRK:

-Yok estağfurullah kızım. Sen doğruyu söylemişsin kızım. 1 numara elbette ALLAH. 2 numara tüm halkımız ve rahmete kavuşanlar. 3 numara benim. Sen doğru demişsin ..

Bu sözleri Atamın ağzından duyunca buram buram terledim.

Bir de baktım terlere, meğerse Yeni Günaydın’daki ilk makalemi yazmak için oturduğum PC başında uyuya kalmışım. Uyandığımda Atam yoktu elbet. Ama bıraktığı izler hala bu vatanda. Onuru yüreğimdeydi. Hazır, bu onurla başladım size dilimin döndüğünce gündemi anlatmaya!

Gündeminiz bizimle, gününüz aydın olsun.. ‘’ Yeni bir Günaydın ‘’ demek isterseniz, ben artık buradayım…

Saygı ve Sevgilerimle

Her Dönem Tam Bağımsız 551. Milletvekili

Seyhan SOYLU

Sisi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL