Siyaset

Sitemiz gündeme taşıdı, Akçeşme-Bozetepe yolu yapımına başlandı

AK Parti İl Genel Meclis üyeleri Halil Bayazıt ve İsmail Keleş Akçeşme-Boztepe yolu çalışmaları ve diğer çalışmalarla ilgili bilgi verdi. ERDOĞAN DEMİR 27 Temmuz tarihli gazetemizde Akçeşmeli Abidin Özkan’ın gazetemizi..

Sitemiz gündeme taşıdı, Akçeşme-Bozetepe yolu yapımına başlandı

AK Parti İl Genel Meclis üyeleri Halil Bayazıt ve İsmail Keleş Akçeşme-Boztepe yolu çalışmaları ve diğer çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

ERDOĞAN DEMİR

27 Temmuz tarihli gazetemizde Akçeşmeli Abidin Özkan’ın gazetemizi ziyaret ederek, Akçeşme-Boztepe karayolunun neden yapılmadığını gündeme getirmesinin ve AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’ın verdiği sözü yerine getirmediğini belirtmesinin ardından yolda yapım çalışmalarını başladığı öğrenildi.

Bu konuda açıklama yapan AK Parti Keşan İl Genel Meclis Üyeleri Halil Bayazıt ve İsmail Keleş, hem bu yolla ilgili hem de diğer çalışmalarla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

YAZ VE İŞ YOĞUNLUĞU NEDENİ İLE MEDYADAN UZAK KALDIK

Bayazıt ve Keleş, çalışmaların devam ettiğini, gerek yaz yoğunluğu gerek işlerinin yoğunluğu nedeni ile medyadan uzak kaldıklarını belirterek şunları söyledi: “İl genel meclis üyeleri olarak gerçekten yoğun bir sezon geçiriyoruz. bu yoğunluğa sahillerde eklenince efor ve çok zaman isteyen bir mesai ortaya çıkıyor. Keşan olarak alanımız çok büyük, köy sayımız Uzunköprü hariç çok fazla. İstekler ve yapılacaklar üst üste geliyor. Bu işlerin yapılanı var, planlananı var, hepsiyle bir şekil zaman uyumuna göre yapmaya çalışıyoruz. Zaman zaman aksamalar da oluyor. Örneğin Akçeşme -Boztepe arası 2 km yol 15 günlük bir aksama oldu programda, köyden bir vatandaşımız ‘yol yapılmadı, söz verdiniz yapın’ diye serzenişte bulunmuş. Vatandaşımız haklıdır da kullanılan bir yol olması lazım, olacakta yapılan işlerimiz var, yol üzerine, su üzerine, altyapı kanalizasyon üzerine yapılan işlerimizi de bir hatırlatalım. Akhoca bağlantı yolu 2 km, Seydiköy –Şükrüköy yolu 3 km, Boztepe- Keşan mezbaha yolu 9 km, Çamlıca- Gökçetepe yolu 6 km , Gökçetepe’de son yapılan beton yolun bir kısmı da beton üzerine asfalt atılarak sağlam zeminin ömrünü uzatarak yolu daha kullanışlı bir hale getirilmiştir.”

ALT YAPI ÇALIŞMALARIMIZDA DEVAM ETMEKTEDİR

Bayazıt ve Keleş altyapı çalışmalarının da devam ettiğini belirterek, sözlerine şöyle devam etti: “Sazlıdere kanalizasyon ve içme suyu ihalesi yapılarak, altyapı çalışmalarına ivedilikle başlandı. Şu an yüzde 40’ı geçen seviyelerde kanalizasyon ve içme suyu hatları yapılmaktadır, yakın bir zamanda da bitecektir. Ayrıca Sazlıdere- Gökçetepe yol ayrımından başlayarak devam eden bozuk olan 2 km yol yakın zamanda yapılacaktır.  Yapılacak yollarımız arasında planlaması olup işlerin devamı olacak olan Akçeşme- Boztepe arası 2 km yolumuz yapılacaktır. Bir diğer yolumuzda Küçük Doğanca- Keşan ana bağlantı yolu, bunun bakım çalışması yapıldı. Fakat yeterlimi değil mi? Yakın zamanda da inşallah  tamamı sıcak asfalt atılarak yenilecektir . Burası program dışı olan bir yoldur ve bu yolu da Keşanlı tüm il genel meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte, genel sekreterimiz vali yardımcımız Batuhan Ciğerci ile görüşerek yolun önemini, yapılmasının elzem olduğunu belirttik. Bunun üzerine bu yolun yapılması noktasında karara varıldı. Kısa sürede Küçükdoğanca yolumuzun da asfalt kaplamasını yapacağız.”

DİĞER BAĞLANTI YOLLARI

Diğer olması gereken bağlantı yolları konusunda da bilgi veren Bayazıt ve Keleş açıklamalarını şöyle tamamladı: “Orhaniye -Enez bağlantı yolu, Çelebi- Enez bağlantı yolu, Çanakkale -Yerlisu bağlantı yolu. Bu yollarımızın da köy ile bağlantısı olan yerleri bozuktur kısa sürede yapılacaktır. Tabi dediğimiz gibi alanımız büyük, köy sayımız çok, bunlara etken sahillerimizde var. Yaz aylarında çöp ve sularda aksaklıklar yaşanmakta, bu aksaklıkları azaltmak içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Çöp bidonu taleplerimizi Nisan ayı gibi ilettik, çözebildiğimizi çözdük. İlavelerde yakın zamanda gelecek. Keşan Kaymakamlığı ve Köylere Hizmet Götürme Birliği olarak da mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyor.  Keşan Pırnarköy’ de kuyumuzun çökmesi ile susuzluk yaşanmıştır. Salı günü muhtarımız Nevzat Durgun ile birlikte Keşan Kaymakamlığımızdan ödenek alarak kuyu açma ve sondaj işlemi tapılacak su sorunumuz çözülecektir.  Mecidiye köyünde de aynı sorunumuz mevcut köyün çoğunluğunda su akmamaktadır, kuyu ve sondaj için muhtarımızla ile birlikte kaymakamlığımıza ödenek aktararak su sorununu çözüme kavuşmuştur. Köylerimizi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL