Güncel Spor

Sitemizden Keşan’da Futbola Damgasını Vuranlar Yazı Dizisi

ERDOĞAN DEMİR- Keşan Futboluna Damgasını vuran isimleri sitemiz olarak olarak sizlere tanıtmaya çalışacağız. Her gün Keşan’da futbola damgasını vuran futbolcuları sayfalarımıza taşıyarak onları sizlere tanıtacağız. Bu arada yaptığı çalışmayla bizlere..

Sitemizden Keşan’da Futbola Damgasını Vuranlar Yazı Dizisi

ERDOĞAN DEMİR- Keşan Futboluna Damgasını vuran isimleri sitemiz olarak olarak sizlere tanıtmaya çalışacağız. Her gün Keşan’da futbola damgasını vuran futbolcuları sayfalarımıza taşıyarak onları sizlere tanıtacağız.

Bu arada yaptığı çalışmayla bizlere kaynak olan Erol Öngün’e ait Facebook’daki “Keşan’da Futbolun Sesi “sayfasına teşekkür ediyor ve merakla takip edeceğiniz “Keşan’da Futbola Damganı Vuranlar” yazı dizimizin ilkini bugün yayınlıyoruz.

Bugünkü ilk konuğumuz geçtiğimiz günlerde sitemizi ziyaret ederek Erdoğan Demir‘i ve ardından Keşanspor’un kulüp başkanlarını ziyaret eden Keşanspor’un efsane futbolcusu Fariz Tunçel oluyor.

 

İşte kendi anlatımıyla Fariz Tunçel; “1963 Kırklareli Evrencik doğumluyum. 1983 yılında Keşanspor’a geldim, orada önce grup şampiyonu sonra Edirne şampiyonu olduk. O sene 15 gol attım, daha sonra Keşanspor’la ikinci lig terfi maçları oynadık. Burada 6 maçta 4 gol attım, ama ikinci lige çıkamadık. Daha sonra Keşanspor ile 3.lig maceramız başladı. Keşan spor tarihinin ilk profesyonel takım kaptanıyım, ilk sene 14, sonraki sene 11 ve son senemde 24 golle 3.lig gol kralı oldum. Kupa, lig ve hazırlık maçları dahil 70 civarında gol attım. En yüksek futbolcu ücreti 1 milyon iken 18 milyon TL’ye Çorluspor a transfer oldum. Keşanspor’da en başarılı sezonlar Keşanlı futbolcuların çok olduğu zaman yaşanmıştır. Benim zamanımda Nejat,Mehmet Hardal ,Şeref Aldanmaz,Kaleci Küçük Mehmet,Bülent Hancı,İbrahim Aldanmaz,Adnan Veli Duygulu,Serkan Bayraktar gibi Keşanlı futbolcular yoğundu ve Keşan deplasman takımları için bir cehennemdi. Bizden sonra da iyi futbolcular geldi ama birlik ve beraberlik bizim zamanımızdaki gibi güçlü değildi. Şimdi birçok süper lig takımını bizim zamanımızda yenmiştik. İstanbulspor,Kasımpaşa,Karagümrük bu takımları çok yendik, şimdi takımı amatör ligde görünce üzülüyorum. İnşallah bu yıl BAL’ çıkan Keşanspor 3.lige çıkarlar. Keşanspor’a BAL’da başarılar diliyorum Keşansporumuza.”

Halen profesyonel süper ligde Rıza Çalımbay, Scibbe ve birçok teknik adamın hocanın menajerliğini yapan Fariz Tunçel’e duygularını bizimle paylaştığı için teşekkür eder , başarılı çalışmalar dileriz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL