Güncel Manşet Spor Spor Zamanı

Sitemizin düzenlediği Futbol Paneli gerçekleştirildi.

Sitemizin düzenlediği Futbol Paneli gerçekleştirildi.

  (Videolu Haber)

Sitemiz tarafından düzenlenen sitemizin tanıtımı ve “Türkiye’de ve Trakya’da Futbol ” konulu panel 15 Aralık 2012 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

 

Saat 14.00’te Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda başlayan panele CHP Keşan İlçe Başkanı Ufuk Kanışkan, SP Keşan İlçe Başkanı Ali Zontul,Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Helvacıoğlu,Keşan Anafartalarspor Başkanı Alaattin Topalak, Keşan Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Sadun İrcan,TÜFAD Edirne Şube Yönetim Kurulu üyesi Nevruz Kaldı, Keşan İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Vedat Çimen, Keşanspor Genel Kaptanı Nejat Çabuk, Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkanı İbrahim Aldanmaz ile az sayıda sporsever katıldı.

Panel saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Panelin moderatörlüğünü sitemizin Yayın Koordinatörü Erdoğan Demir yaparken, MHK Eski Başkanı Futbol Hakemi Mustafa Çulcu, Milli Takımlar Altyapı Koordinatörü Antrenör Hocası Kamuran Gazi, Tolgay Kerimoğlu, Keşanspor’un eski futbolcusu -Futbol menejeri Fariz Tuncel, Keşanspor’un eski oyuncularından aynı zamanda antrenör Şeref Aldanmaz ve Fatih Anlar’da panelist olarak katıldılar.

 

Panel’de Tük Hakemliği Mustafa Çulcu tarafından dile getirilirken, Çulcu Edirneli Futbol Hakemi Özgür Yankaya’nın yabancı dili olmamasından dolayı FİFA Listesi’ne girememesinden dolayı Yankaya’nın Edirne’ye ve Trakya’ya haksızlık yaptığını belirterek “Belki de ilk kez Trakyalı bir hakem FİFA Klasmanı’na girecekti. Bu meslekte kendini yetiştirmek ve geliştirmek çok önemlidir” dedi.

 

Tolgay Kerimoğlu’da Van Belediyespor’da görev yaptığı dönemde Van depremini sahada yaşadıklarını belirtti ve bu dönemle ilgili gelişmeleri anlatarak “O dönemde Van’da gerçekten kötü günler yaşadık “dedi.

 

 

Kerimoğlu ayrıca Türk Futbolu’nda amatör kulüplerin önemine değinerek, “Amatör kulüplerimize Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yardım yapılmadığı her zaman konuşulur. Ama Türkiye’de o kadar çok amatör kulüp var ki federasyon sanırsam bu yüzden kulüplere herhangi bir yardımda bulunamayor”dedi.

Erdoğan Demir’de, Türkiye’de amatör kulüplerin bir transfer yaptığında 1 Sporcu adına  lisans bedeli olarak Türkiye Futbol Federasyonu’na 850 TL yatırdığını belirterek “Bu amatör kulüplerin en büyük sıkıntılarından biri. Ayrıca amatör kulüpte yetişen bir futbolcu profesyonel bir takıma gittiğinde yetiştiği kulübe ödenen yetiştirme bedelleri de maalesef kulüplere ödenmemektedir. Bunların nedenlerinden biri de küçük yerlerden ailelerin işte kulüp oğlumun geleceği ile oynuyor onu bilmem hangi takıma vermiyor diyor ve kulüp yöneticileri de bu ilişkilerden ve gelen tepkilerden dolayı sporcunun lisansını bedelsiz olarak veriyor. Bu konuda Türkiye Futbol Federasyonu’nun amatör kulüplere bir kaynak yaratması gerekiyor “dedi.

Anafartalarspor Kulübü Başkanı Alaattin Topalak tüm panelistlere Anafartaarspor flaması armağan etti.

 

Panelin ardından panelistlere www.kesanpostasi sitesi tarafından birer plaket verildi.

Şeref Aldanmaz’ın plaketini Keşan İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Vedat Çimen tarafından

Fatih Anlar’ın plaketi Anafartalarspor Kulübü Başkanı Alaattin Topalak tarafından

Fariz Tuncel’in plaketi Yüksel Çelik tarafından

Kamuran Gazi’nin plaketi SP Keşan İlçe Başkanı Ali Zontul tarafından

Tolgay Kerimoğlu’nun plaketi Erdoğan Demir tarafından

ve Mustafa Çulcu’nun plaketi de CHP Keşan İlçe Başkanı Ufuk Kanışkan tarafından takdim edildi.

Panelin tümünün yer aldığı görüntüleri aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL