TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 148.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.436
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 165
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 8.812
Köşe Yazısı Okuma Sayısı: 969

Sonu intihar olan kumar bileti

Anadolu’nun  bir köyünde  orta halli  bir   Aile  Reisi yaşar.   Aile  reisi  baba,  Köyde, geçimini hayvancılıktan  sağlamaktadır. Köy şartlarında hayvancılık yapmak  zor  olsa da,  O, halinden asla şikayetçi değildir,  Köyde ..

Sonu intihar olan kumar bileti

Anadolu’nun  bir köyünde  orta halli  bir   Aile  Reisi yaşar.

 

Aile  reisi  baba,  Köyde, geçimini hayvancılıktan  sağlamaktadır. Köy şartlarında hayvancılık yapmak  zor  olsa da,  O, halinden asla şikayetçi değildir,  Köyde  çoluk çoçuğunun rızkını kimseye muhtaç olmadan kazanmak  Onun için bir onurdur.

Köydeki mutlu ailenin  reisi baba, bir gün evde televizyon seyretmektedir ve  televizyonda  izlediği  Milli  Piyango reklamından iyice etkilenerek  ertesi gün ile  Milli Piyango  Bileti  almaya gider.  İlde, Bayiden bir  Piyango Bileti alır ve  aldığı biletin  çekiliş gününü beklemeye  başlar.  O senenin Milli Piyangonun  en büyük  kazananı,  bizim  orta halli  geliri olan  köylü olmuştur.

Köylü, Piyangodan aldığı parayla çok zengin olmuştur  ve  kendince  köyü  terkedip büyükşehirlerde   lüks bir hayat yaşamayı ister. Piyangodan kazanan   Köylü,   büyüklehirlerin   birinde on  apartman dairesi alır ve  ailesini şehre  yerleştirir, kendisi   de,  İstanbul’a gider.

İstanbul’da İlkönce, kendisini  topluma  daha yakışıklı  göstermek  için saçlarındaki kelliği  örtmek için başına  peruk taktırır, o haliyle  kendini   İstanbul Gece Alemlerinde,  Batakhanelerinde  göstermeye  başlar.

Bir Gün, Lanetlik  Şeytan, Piyango zengini  köylüye haince bir  fikir fısıldar. Köylü, Sen,  Piyangodan  müthiş  para kırdın, şimdi  kumar oyna, kumarcıları  iyice  üt,   servetine servet kat.

Piyango   Milyarderi  Köylünün   aklına gelen  bu şeytani fikir,  Köylünün çok hoşuna  gider ve kumarda  kazanmak,  kumarcıları  ütmek   maksadıyla  kumarhanelerin müdavimi olur.

Piyango   Zengini  Kumarcı Köylü, kumar  masalarında  oynadıkça  kaybeder, hatta  Köylünün  bütün  serveti  kumarda   kaybolur,  üstüne  epeyce kumar  borçlusu  çıkar.   Bir zamanlar az parası, hazır  geçimi  olup da  kimseye muhtaç  olmayan  Piyango  milyarderi  kumarbaz köylü,  kumarda bütün servetini kaybettiği ve borçlarını  asla  ödeyemeyecek duruma geldiği için  kendisini banyoda  iple  asarak  intihar eder.

Bu hazin olaydan şunu çıkarmalıyız ki,  Piyango ve kumar asla  saadet  getirmez.

Allah, Kuranda  Maide Suresinde  buyuruyor. Ey İman Edenler, İçki, Kumar,  Şans Oyunları,  Fal Okları sizin için Şeytanın işi  birer pisliktir. Ondan uzaklaşın ki, kurtuluşa erenlerden  olun. Şüphesiz ki, Şeytan, içkide  ve  kumarda  aranıza kin ve düşmanlık sokmak, sizi Allah’a   ibadet  etmekten  alıkoymak ister, artık vazgeçersiniz  değil mi?

 

İLAN DETAYLARI İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL