Güncel

Sosyal konutlardaki Boş Daireler İçin başvurular Başlıyor.

Sosyal konutlardaki Boş Daireler İçin başvurular Başlıyor.

Keşan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığından yapılan açıklamada, sosyal güvenceden yoksun aileler için geri ödemeli olarak TOKİ tarafından yapılan sosyal konutlardan boş kalan daireler için 14 Kasım’dan itibaren müracaatların alınacağı bildirildi.

2c6f88285c3b30f802764c046b261512_400x400Yapılan açıklamaya göre; 3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında bulunan ve sosyal güvenceden yoksun aileler için geri ödemeli olarak Keşan’da TOKİ tarafından yapılan 1+1 Sosyal Konutlardan boş kalan daireler için ilk öncelik “Engelli aileler” olmak üzere 14 Kasım 2016 Pazartesi gününden itibaren müracaatlar alınmaya başlanacak. Müracaat edecek kişilerin 14 Aralık 2016 Çarşamba günü mesai bitimine kadar İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekiyor.

Engelli ailelere öncelik verilecek

TOKİ Sosyal Konut Projesi’nin başvuru şartları ise şu şekilde bildirildi: KEŞAN sınırları içerisinde TOKİ işbirliğinde yapılan Sosyal Konut Projesi Kapsamında  boş kalan konutlar için maliyet tutarları üzerinden uygun ödeme koşulları ile taksitli olarak satışa sunulacaktır. Söz konusu konutlar için başvuruda bulunmak isteyen ve KEŞAN sınırları içerisinde en az 1 (Bir) yıldır ikamet edenler başvurularını şahsen 14 Kasım – 14 Aralık 2016 tarihleri arasında başvuru formu ve gerekli belgelerle birlikte KEŞAN Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapmaları gerekmektedir.

Başvuru şartları: Başvuru sahiplerinin aşağıda yer alan şartları taşıması gerekmektedir. T.C. vatandaşı olmak, 21 yaş ve üzerinde olmak, ancak eşi vefat etmiş olan çocuklu dul kadınlarda yaş şartı aranmaz, Kanunla kurulmuş sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmamak, 3294 sayılı Kanun’a uygunluğu ilgili SYDV tarafından tespit edilmek ve SYDV’lerden yardım alıyor veya alabilecek durumda olmak, Konutların bulunduğu yerde  en az bir yıldır ikamet etmek, Kendisi ile eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının mülkiyetinde herhangi bir konutu bulunmamak, ( üzerine Arsası görünen ve arsa üzerinde konutu bulunanlar başvuru yapamaz), Bir hane halkı adına (yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına) yalnızca bir adet başvuru yapmak, TOKİ konutlarından satın almamış olmak ve TOKİ konut kredisi kullanmamış olmak.

Başvuru için gerekli bilgi ve belgeler: Başvuru sahipleri; Nüfus Cüzdanı fotokopisini, İkametgâh ilmühaberini (Konutların yapılacağı yer sınırları içerisinde en az 1 (bir) yıldır ikamet ettiğine dair) T.C. Kimlik Numaralarını (bütün aile bireylerinin), Ayrıca, özürlü vatandaşlarımız özürlü kimlik kartının fotokopisini veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 50 özürlü olduğuna dair) ibraz edeceklerdir. Engelli ailelere öncelik verilecektir. Eksik evrak ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL