HESABIM
Üye Ol

ŞÖVALYE BÜLENT’İN OĞLU BUĞRA TÜRKER İN ÇİNDEKİ MUHTEŞEM DÜĞÜNÜ

ŞÖVALYE BÜLENT’İN OĞLU BUĞRA TÜRKER İN ÇİNDEKİ MUHTEŞEM DÜĞÜNÜ

Daha önce Hollanda da yapılan Çinli ailenin ısrarı üzerine geçtiğimiz günlerde Çin Pekin de de ikinci kez yapılan Buğra Türker Peng Song düğünü Çin adetlerine göre muhteşem bir şekilde kutlandı. Muhteşem düğün salonuna gelen gelin damat Çin adetlerine göre kızın babası tarafından damada teslim edildi .Damadın evlilik teklifi ve yüzükleri takmasından sonra gelin ve damat...

Haberin Tarihi: 25 Mayıs 2018 - Okunma Sayısı:3068 defa okundu.

Daha önce Hollanda da yapılan Çinli ailenin ısrarı üzerine geçtiğimiz günlerde Çin Pekin de de ikinci kez yapılan Buğra Türker Peng Song düğünü Çin adetlerine göre muhteşem bir şekilde kutlandı.

Muhteşem düğün salonuna gelen gelin damat Çin adetlerine göre

kızın babası tarafından damada teslim edildi .Damadın evlilik teklifi

ve yüzükleri takmasından sonra gelin ve damat sahneye çıktı.

Çin adetlerine göre önce kırmızı ve sarı milli kıyafet giyen gelin ilerleyen sürede gelinlikle tekrar geldi. Düğünün sonbolumunde ise ayrı bir kıyafetle tüm masaları ziyaret eden gelin ve damat geceye renk kattı.

Düğünün en ilginç yanı ise salon girişine ve salona Atatürk ve Türk bayrağının asılması ve İzmir Marşı’nın söylenmesi idi.

Aslen Kırklareli Vize li olan ve Hollanda da yaşayan Bugra ile Peng Amerikada üniversiteden arkadaşlar. Aynı yıl başlayıp aynı yıl okullarını bitiren çift düğünün en ilginç yanı da salonda bulunan 250 kişiye Türk damat Buğra’nın Çince şarkı söylemesi konuklar tarafında ayakta alkışlandı.

Muhteşem Çin yemeklerinin ikram edildiği gecede damadın babası ve babaannesine de Türk usullerine göre oyun havası oynatıldı.

Gelin ve damat balayı için Fethiye’yi tercih ettiler.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı