Bölgeden Manşet Spor

Spor Dünyasının Liderleri Antalya Belek’te buluşuyor…

Spor Dünyasının Liderleri Antalya Belek’te buluşuyor…

SPOR DÜNYASININ LİDERLERİ ANTALYA BELEKTE BULUŞUYOR

Özgür Güvenç

İstanbul(Anayurt-Keşan Postası)- Olimpiyatların devlerini bir araya getiren SportAccord Uluslararası Kongresi 2014 yılında ilk kez Türkiye’de yapılacak.

UERD 027

SportAccord Uluslararası Kongresi, Uluslararası spor dünyasının önde gelen tüm liderlerinin ve söz sahibi karar yetkililerinin her yıl bir araya geldiği dünyanın en büyük ve en önemli yıllık spor toplantılarından birisi olarak kabul edilen SportAccord Uluslararası Kongresi, 2014 yılında 6-12 Nisan tarihleri arasında Antalya Belek’te düzenlenecek.

 

Kongrede; Uluslararası Spor Federasyonları Genel Birliği (SportAccord), Yaz Olimpik Sporları Uluslararası Federasyonlar Birliği (ASOIF), Kış Olimpik Sporları Uluslararası Federasyonlar Birliği (AIOWF), Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), gibi spor ile ilgili  faaliyet gösteren diğer pek çok organizasyon ve federasyon resmi spor organizasyonlarının üst düzey yönetici ve görevlileri bir araya gelecek.

 

Bu yıl Mayıs ayında St. Petersburg’da gerçekleşecek olan  SportAccord Uluslararası Kongresi’nin İstanbul’da gerçekleşen imza törenine Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, SportAccord Başkanı Hein Verbruggen ve Genel Müdür Nis Hatt’ın yanı sıra Serenas Group Ceo’su Mustafa Fethi Gürbüz de katıldı. SportAccord Uluslararası Kongresi’nin Türkiye’deki organizasyonu Serenas Group tarafından yapılacak ve kongreye  2000’e yakın spor otoritesinin katılıması bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL