Manşet Spor

Sportif Turizm Kurulu toplandı…

Sportif Turizm Kurulu toplandı…

28.02.2013 Perşembe günü İlçe Halk Kütüphanesi Toplantı Salonu’nda “2013 Yılı Sportif Turizm Kurulu” ve genişletilmiş “Keşan’da Turizm” konulu toplantılar yapıldı.

DSC_7469 DSC_7485

Saat 14.00’da başlayan toplantıya Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Özcan, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Engin Sakallıoğlu, Turizm Şube Müdürü Aynur Erbek, Keşan İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Bülend Dizdaroğlu,  Keşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Vedat Çimen, Kütüphane Şefi Sevgi Dizdaroğlu, Enez Liman Başkanı, Ali Erdoğdu, Çanakkale Grup Komutanlığından Üsteğmen Gökhan Sayar, 45’nolu Düzenli Sefer Yapan Gemi Acenteleri Meslek Komite Üyesi Murat Özer, ESTAB Danışmanı Savaş Yapman ve sivil toplum temsilcileri katıldı.

DSC_7492 DSC_7499

Bekir Dınkırcı toplantıda yaptığı konuşmada, “Sportif Turizm Kurulu Toplantısında su üstü ve su altı sporları için 25 adet farklı alanların belirlendiğini, 2013 yılı içerisinde su üstü ve su altı sporları başta olmak üzere her türlü turizm faaliyetinin sağlıklı, sıhhatli ve sorunların minimize olarak yürütülebilmesi açısından gerek kurulda yer alan tüm yetkililerin gerekse genişletilmiş toplantıda yer alan belediyelerin, daire amirlerinin ve sivil toplum temsilcilerinin tamamının katkısı ve desteği ile ancak sorunları çözülebiliriz.

DSC_7527

Biz ortak irademizi eşgüdüm içerisinde planlı programlı bir çalışma ile sorunların azalacağını düşünüyoruz.

İlçemizde yaklaşık kayıtlı 10.500 adet yazlık, 64km uzunluğunda sahil şeridimiz var. Sektörle ilgili sorunların çözümünde ise başta Belediyeler, Muhtarlıklar, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Malmüdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü,  tüm kişi ve kuruluşların eşgüdüm içerisinde çalışmasını istiyoruz. “ dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL