Manşet Okuma Sayısı: 26

STEM KEŞİF HAFTASI ETKİNLİKLERİNE KATILDILAR.

Cumhuriyet İlkokulu Sınıfı öğretmeni Aysel ÖZTÜRK ve öğrencileri tarafından STEM(Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) Keşif Haftası hazırlıkları kapsamında “Gıda Tasarrufu” konulu tasarlanan ürünler için sergi düzenlendi. Sergilenen ürünler arasında; Muz..

STEM KEŞİF HAFTASI ETKİNLİKLERİNE KATILDILAR.

Cumhuriyet İlkokulu Sınıfı öğretmeni Aysel ÖZTÜRK ve öğrencileri tarafından STEM(Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) Keşif Haftası hazırlıkları kapsamında “Gıda Tasarrufu” konulu tasarlanan ürünler için sergi düzenlendi.

Sergilenen ürünler arasında; Muz Mucizesi, Meyveden Gübreye, Yağmur Biriktiren Arıtıcı, Geri Dönüşen Mama adıyla gıda tasarrufu konusunda öğrencilerin fikirlerinin maketlere dönüşmüş son halleri yer aldı. Sergi açılışına, İlçe Kaymakamı Elif Canan TUNCER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat UZUN, Şube Müdürleri, öğrenci velileri ile öğrenciler katıldılar.

Sergi açılışında konuşan Sınıf Öğretmeni Aysel ÖZTÜRK;” Yaklaşık iki ay önce okul yönetimi tarafından duyurulan STEM Keşif Haftası Konulu yazı ile yapılacak etkinlikler dikkatimizi çekti. Bu yıl 22-28 Nisan tarihlerinde yapılan STEM Keşif Haftası etkinliklerine Fen Bilimleri dersi konumuz olan Gıda Tasarrufu ile katılım sağlamayı uygun gördük. Bu konuda öğrencilerimiz ile yaptığımız beyin fırtınası sonucunda neler yapabileceğimize, gıdaları geri dönüştürmeye, gıdaları tekrar kullanmaya, su tasarrufuna yönelik çalışmalar yapmaya karar verdik. Tamamıyla öğrencilerimizin fikirleri olan tasarımların çizimleri yine öğrencilerimiz tarafından yapılırken, maketlerin yapımında da öğrencilerimiz ve velilerimiz iş birliği içerisinde çalıştılar.”dedi.

Öztürk;” Süreçte katkılarından dolayı velilerimize, öğrencilerimize, Okul Müdürümüz Sayın Mine Yeşim SAYLAK’a, Okul Müdür Yardımcımız Sayın Semih ÖZTÜRK’ e teşekkür ederiz.” diyerek sözlerine son verdi. Öğrenciler, sergilenen ürünlerin tanıtımlarını yaptıktan sonra katılımcılar ile hatıra fotoğrafı çekildiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL