Bölgeden Okuma Sayısı: 11

Stratejik Gürültü Haritası

2014 yılında pilot bölge olarak seçilen Edirne’de başlatılan Stratejik Gürültü Haritalama Projesi tüm hızıyla devam etmektedir.    Çevre Şehircilik Bakanlığı ve proje kapsamında bulunan Avrupa Birliği eğitmenleri ile Edirne Belediyesi..

Stratejik Gürültü Haritası

2014 yılında pilot bölge olarak seçilen Edirne’de başlatılan Stratejik Gürültü Haritalama Projesi tüm hızıyla devam etmektedir. 

P1000939

 

Çevre Şehircilik Bakanlığı ve proje kapsamında bulunan Avrupa Birliği eğitmenleri ile Edirne Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personellerinden Tolga GÖKBİLEN tarafından Edirne’nin Stratejik Gürültü Haritası çıkarılmaktadır.

TOLGA FOTO

Gürültü haritaları, akustik rapor ve çevresel gürültü seviyesi değerlendirme raporu sonuçları esas alınarak; özellikle çevresel gürültüye maruz kalma seviyelerinin insan sağlığı üzerinde zararlı etkilere sebep olabileceği ve çevresel gürültü kalitesini korumanın gerekli olduğu yerlerde, gürültüyü önleme ve azaltmaya yönelik eylem planları yapılması amacıyla hazırlanmaktadır.

Yapılan Eylem planlarında; gürültü maruziyetine göre gürültü azaltıcı ve önleyici tedbirler belirlenecek, gürültü standart boyutlara indirilecek, gürültünün sebep olduğu kaynaklar belirlenerek önlemleri alınacak, böylelikle gürültünün kontrolü sağlanmış olacaktır.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL