Bölgeden Okuma Sayısı: 12

Su kesintilerine çözüm olacak

  Edirne Belediyesi, su depoları, derin su kuyuları ve terfi pompalarında GPRS HABERLEŞME ve KONTROL SİSTEMİ uygulamasına başladı. Edirne Belediye Başkanlığı, mevcut şehir ana su depolarının ve su pompalarının kontrolünü..

Su kesintilerine çözüm olacak

 

Edirne Belediyesi, su depoları, derin su kuyuları ve terfi pompalarında GPRS HABERLEŞME ve KONTROL SİSTEMİ uygulamasına başladı.

su kanal gps1 su kanal gps2

Edirne Belediye Başkanlığı, mevcut şehir ana su depolarının ve su pompalarının kontrolünü daha düzenli şekilde gerçekleştirmek ve su arızalarını en aza indirmek amacıyla, su depoları, derin su kuyuları ve terfi pompalarında GPRS HABERLEŞME ve KONTROL SİSTEMİ uygulamasına başladı. Bu uygulama ile, su depoları, derin su kuyuları ve terfi pompalarına yeni kurulan GPRS haberleşme ve kontrol sistemi sayesinde her pompaya takılan koruma rölesi sayesinde pompa tehlikeli durumlarda kendini korumaya alacak; oluşabilecek arıza, yeni sistem sayesinde yetkili personele mail ve SMS olarak anında bildirilerek, personelin erken önlem alması sağlanacağı bildirildi.

Edirne Belediye Başkanlığı Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bu uygulama sayesinde ayrıca, pompaların ve su depolarının her verisi kayıt altına alınarak, su depolarının anlık kontrolü sağlanarak, seviye düşüklüğü ve seviye yüksekliği mail ve SMS olarak yetkili personele bildirilerek, depoların savak yapıp suyun boşa gitmesi, boşa giden suyu basan pompaların tüketmiş olduğu enerjiyi ve su depolarını dolaşırken araçların tükettiği akaryakıttan tasarruf etmiş olunacağı ve bunun yanında ana su depolarının boşalmalarının ve taşmalarının önüne geçilerek su arızaları en aza indirilecek ve vatandaşların mağduriyetlerinin önlenmiş olunacağı ifade edildi.

Açıklamada, GPRS HABERLEŞME ve KONTROL SİSTEMİ uygulamasından önce, mevcut şehir ana su depolarını ve su pompalarının kontrolü, su depoları ve su pompaları birbirinden uzak mesafede olduğu için Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne ait araç ile günde iki kez yapılıyor, gece savak yapan depo, boş konuma gecen su depolarının ve arıza yapan su pompalarının kontrolü çok geç sağlanıyor arıza yapan pompalar zamanında tespit edilemiyor ve vatandaşların ciddi su sıkıntısı çektiği ifade edilerek; bu sistem sayesinde vatandaşların mağduriyetlerinin en aza indirilmesinin amaçlandığı belirtildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL