Bölgeden

Süleymanpaşa Belediye Meclisi 4 Kasım’da toplanacak…

Süleymanpaşa Belediye Meclisi 4 Kasım’da toplanacak…

Süleymanpaşa Belediye Meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi gereğince 2015 yılı kasım ayı meclis toplantısını 4 Kasım 2015 Çarşamba günü gerçekleştirecek.

2

Saat 10.00’da Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek toplantıda 4 gündem maddesi görüşülecek.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE MECLİSİ KASIM 2015 MECLİS GÜNDEMİ

1

1- 06.12.2012 tarihli ve 28489 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 6360 sayılı Ondört İlde Büyükşehir Belediyesi ve 27 İlçe Kurulması ile bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 28. Maddesi ile 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanununun 86. Maddesinin birinci fıkrasının birinci cümlesi değiştirilmiştir. Buna göre “Belediyelerce veya Belediyelere Bağlı Müesseselerce inşa, tamir ve genişletmeye tabi tutulan yolların iki tarafında bulunan veya başka bir yola çıkışı olmaması dolayısıyla bu yoldan yararlanan gayrimenkullerin sahiplerinden Meclis Kararı ile Yol Harcamalarına Katılım Payı alınabilir” denilmektedir. Eski yasada sadece “alınır” hükmü yer almakta iken yeni yasada bu “Meclis kararıyla alınabilir” şeklinde değiştirilmiştir. Açıklanan nedenle, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından 01.01.2016 tarihinden itibaren yapılan ve 2019 yılındaki Mahalli İdareler Seçimlerine kadar olan süre içerisinde yapılacak olan Süleymanpaşa Belediyesinin yetki ve tasarrufu altında bulunan bulvar, meydan, cadde ve sokaklara ait yollardan Yol Harcamalarına Katılım Payı alınıp alınmayacağı konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

2- S.S.Avukatlar Toplu İşyeri Yapı Koop. tarafından 03.09.2015 tarih ve 15643 sayılı Başkanlığımıza vermiş olduğu dilekçe ile İlimiz Yavuz Mahallesi, Ruşen Güneş Caddesi, Adalet Sokak, Kat: 6 sayılı yerde bulunan işyerinin içkili yer bölgesine alınmasını talep edilmektedir. Daha önce aynı taşınmaza (İlimiz Yavuz Mahallesi, Ruşen Güneş Caddesi, Adalet Sokak, Kat:6)  içkili yer bölgesine alınması için talepte bulunulmuş olup, 02.11.2011 tarih 431 sayılı ve 02.05.2012 tarih 528 sayılı Meclis kararları ile içkili yer bölgesine alınması talebi red edilmiştir. İlgili karara itiraz edilerek Mecliste tekrar görüşülmesi talep edildiğinden konunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

3- Belediye Meclisinin Ekim ayında yapmış olduğu toplantısında Belediyemiz İhtisas Komisyonlarına havale edilen evrakların Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

4- Belediye Başkanlığımıza 3194 Sayılı İmar Kanununun 8(b) maddesi gereğince Belediye Meclisi tarafından görüşülmek üzere havale edilen plan değişikliği tekliflerinin ve Belediyemiz birimlerinden gelen, Mecliste görüşülmesi gereken evrakların görüşülerek karara bağlanması.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL