Bölgeden

Süleymanpaşa Belediyesi kara meydan okudu

Süleymanpaşa Belediyesi kara meydan okudu

Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, şehrimizi etkisi altına alan kar yağışı ve sonrasında, kar küreme, tuzlama ve ana yollarda olabilecek buzlanmanın önüne geçebilmek için solüsyon dökme çalışması gerçekleştirdi.

DSC_8165 DSC_8541

ŞEHRİN DÖRT BİR YANINDA GÜN BOYU ÇALIŞMA YAPILDI

Geçtiğimiz günlerde olumsuz hava koşullarıyla mücadele etmek adına araç filosunu kar küreme aracı alarak güçlendiren Süleymanpaşa Belediyesi, pazar günü sabah saatlerinde başlayan ve gün boyu aralıklarla devam eden kar yağışı sırasında şehrin dört bir yanında çalışmalar yaptı.

DSC_8545 DSC_8547

ŞEHİR MERKEZİNDEN BAŞLAYAN ÇALIŞMALAR UZAK MAHALLERDE DEVAM ETTİ

İki adet tuzlama ve kar küreme aracı, iki adet buz sökücü (solüsyon) aracı, üç adet greyder, altı adet bekoloder kepçe, iki adet yükleyici kepçe, sekiz adet kamyon ve karla mücadele ekibi ile gün boyu sahada olan Süleymanpaşa Belediyesi, şehir merkezinden başladığı çalışmalarda gece geç saatlere kadar merkeze uzak mahallerde de devam etti.

EŞKİNAT: “OLUMSUZ HAVA KOŞULLARINA KARŞI EKİPLERİMİZ HAZIRDI”

DSC_8551

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada; “Kar yağışı öncesinde ekiplerimiz gerekli hazırlığını yapmıştı. Tüm araçlar bakımdan geçti ve biz araçlarımıza bir adet kar küreme ve tuzlama aracı daha dahil ettik. Ayrıca teknik ekiplerimiz olası bir olumsuzluğa karşı 24 saat hazır durumda beklediler. Kar yağışı başladığı andan itibaren çalışmalarımız başladı ve gece geç saatlere kadar sürdü. Süleymanpaşa Belediyesi olarak tüm olumsuzluklara hazır olduğumuzu bir kez daha gösterdik.” ifadelerini kullandı.

ÇALIŞMALAR TUZLAMA VE SOLÜSYON DÖKÜMÜ İLE DEVAM EDİYOR

Öte yandan Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri gece geç saatlerde biten çalışmalara sabah erkenden tekrar başlayarak olası buzlanmaya karşı tuzlama ve solüsyon dökümü yaparak devam ediyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL