TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 224.192
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.809
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.917
Bölgeden Okuma Sayısı: 1.587

Süloğlu Belediyesi Tüm Mezar Taşlarının Boya ve Bakımını Yapıyor

  Edirne’nin Süloğlu Belediyesi ilçe mezarlığında bulunan mezarların taşlarının ve çevresinin temizliğini yaparak boyası silinen taşların boyasını yapıyor. Güneş ve yağmurdan dolayı yıpranan ve boyası aşınan mezar taşlarının yazıları Süloğlu..

Süloğlu Belediyesi Tüm Mezar Taşlarının Boya ve Bakımını Yapıyor

 

Edirne’nin Süloğlu Belediyesi ilçe mezarlığında bulunan mezarların taşlarının ve çevresinin temizliğini yaparak boyası silinen taşların boyasını yapıyor.

Güneş ve yağmurdan dolayı yıpranan ve boyası aşınan mezar taşlarının yazıları Süloğlu belediye personeli tarafından yenileniyor.  Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran yaptığı açıklamada;” geçmişini unutan geleceğini bulamaz. Bizler tarihimize ve geçmişte yaşayan büyüklerimize her daim saygı duyuyor ve sahip çıkıyoruz. Bu düşünceyle ilçemizde yaşayıp ve sonrasında ebediyete göç etmiş vatandaşlarımızı unutmayarak şehir merkezimizdeki mezarlarımızın bakımını, temizliğini ve özellikle mezar taşlarının boyasını yapıyoruz. Biz zaten her iki bayram öncesi mezarlık temizliği ve bakımı yapıyorduk. Baktık ki temizlik sonrası bazı mezarların taşlarında yazan isimler silinmiş. Meclis üyelerimizle birlikte ilçe mezarlığımızdaki silinmiş mezar taşlarının isimlerini yenileme kararı aldık. Şuan üçüncü gün ve arkadaşlarımız mermer ustamızla birlikte çalışıyorlar. Tüm mezar taşlarımızın boyasını yenileyeceğiz” dedi.

Daha önce de mezarlıkta bulunan ağaçlar budanmış ve ilçede ihtiyaç sahibi vatandaşlara yakacak olarak dağıtılmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL