Güncel Kültür Sanat Manşet Okuma Sayısı: 18

”Suriye’den Kaçış” Filmi Urfa’da

(Videolu Haber)- Önümüzdeki günlerde Sinemalarda yayınlanacak olan ‘Suriye’den Kaçış’’ adlı film çalışmaları son sürat devam ediyor. 2014 yılına damga vurması beklenen yeni filmin programı farklı ilkleriyle, birçok sinema filmini geride..

”Suriye’den Kaçış” Filmi Urfa’da

(Videolu Haber)-

Önümüzdeki günlerde Sinemalarda yayınlanacak olan ‘Suriye’den Kaçış’’ adlı film çalışmaları son sürat devam ediyor. 2014 yılına damga vurması beklenen yeni filmin programı farklı ilkleriyle, birçok sinema filmini geride bırakacağa benziyor.

Film bazı sahneleri Şanlıurfa’nın Balıklıgöl semtinde önümüzdeki günlerde ise Suriye sınır kapısı olan Şanlıurfa’nın Akçakale sınır kapısında ve Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı Çadırkentlerde çekimler yapılacak ve önümüzdeki günlerde Vizyona girerek 2014 yılına damga vurmasuı bekleniliyor. Şanlıurfa’daki Çekimler öncesi açıklama yapan Yönetmen Murat Uygur, filmin Suriye’den Türkiye’ye kaçan bir ailenin dramını anlatığını belirterek, “Şanlıurfa’da Kaçış filminde rol alan arkadaşlarımız,Burhan Çelik,Royam Özkök,Burhan İspir,Hilal Özkan ve diğer ekip oyuncularımızın yanında Şanlıurfalı 150’ye yakın Figüran oyuncularımız ile birlikte Şanlıurfa’da son çekim hazırlıklarımızı yapıyoruz. Balıklıgöl’ü ziyaret ederek balıklara yem attık.Tarihi yerleri ekimizle birlikte gezdik.Kendi memleketimde bulunmaktan ve Kaçış Filmiyle Urfamızı tanıtmaktan son derece mutluyum” dedi. Suriye’de yaşanan insanlık dramını beyaz perdeye taşımak amacıyla bu filmi çekiyoruz.Böyle bir projenin içinde olduğum için bir Şanlıurfalı olarak çok mutluyum. Ayrıca ”Suriye’den Kaçış” filminin çekimleri için Şanlıurfa’da olmaktan fevkalede bir mutluluk içindeyim.Bu projenin Şanlıurfa’nın tanıtımına da büyük katkısı olacağına inanıyorum”dedi. ‘Suriye’den Kaçış’ filmi hakkında Şanlıurfa medayasına bilgiler veren başarılı yönetmen Murat Uygur, ’Bu film birçok ilkleri ile Türk sinemasına damga vuracağını iddia ederek, filmin 2014 yılına damga vuracağını belirterek, yakın zamanda sinemalarda gösterime gireceğini söyledi. Başarılı yönetmen Murat Uygur; Sinemaseverlerin karşısına çıkacak olan film, birçok ilkleriyle gündeme geleceğini söyledi. Öte yandan,Şanlıurfalıların yoğun ilgisyle karşılaşan Kaçış filmi yönetmeni Urfalı Murat Uygur ve filmde yer alan oyuncular bu yoğun ilgi karşısında memnuniyetlerini ifade ederek,Şanlıurfa halkına teşekkürlerini sundular.

 

 

www.urfadabugun.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL