Güncel Manşet

‘Süt Ürünleri Tanıtım Grubu’ kuruluyor

‘Süt Ürünleri   Tanıtım Grubu’ kuruluyor

Özgür Güvenç

 İstanbul(Anayurt-Keşan Postası)- İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği’nde yeni oluşum sonrası birlik  bünyesinde bulunan Kanatlı Tanıtım Grubu’na ‘Süt Ürünleri Tanıtım Grubu’nu da ekleme kararı aldı.

foto

Genel Kurulu’da üyelerinin güvenini yeniden kazanan mevcut Başkan Ahmet Tuncay Sagun tek liste olarak girilen seçimli genel kurulda üyelerin desteğiyle 4’üncü dönem için başkanlığı kazandı. Genel kurulda  Ahmet Tuncay Sagun’un yeni yönetim listesi; Has Tavuk Gıda, Orvesa Gıda, Liman Entegre, Sen Tarım, Bu Piliç, Banvit, Emre Piliç, Rella Gıda, Akşeker Gıda, Kaanlar Gıda.olarak oluştu.

400 üyesi bulunan ihracatçı birliğinin genel kuruluna 105 üye katıldı. Faaliyet raporu ve mali raporları oy birliğiyle onanan genel kurulda, süt ürünlerinin daha aktif şekilde yurt dışında tanıtılması yönündeki görüşler üzerine ‘Su Ürünleri Tanıtım Grubu’ kurulması için faaliyetlerin başlaması önerisi üyelerin oy birliğiyle kabul edildi.

Su ürünleri, kanatlı ürünler, yumurta, süt ürünleri gibi birçok sektörü barındıran İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği’nde Başkan Sagun, 2013 yılında İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği olarak 2 milyar dolarlık dış satışa imza attıklarını, 2014’te ise 2.5 milyar dolarlık ihracat hedeflediklerini söyledi. Sagun, “2023 yılı için hedeflediğimiz 2.5 milyar dolarlık ihracata bu yıl ulaşacağız. Bu nedenle 2023 hedefimizi de 5 milyar dolara yükselttik. Bu rakamlara ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Kanatlı Tanıtım Grubu’nun (KTG) çok aktif çalışarak başarılı işlere imza attığını hatırlatan Saygum  “Şimdi KTG’nin yanına ‘Süt Ürünleri Tanıtım Grubu’muzun da kurulmasına destek vereceğiz.  Birlikte çalışarak ihracatımızı daha iyi yerlere götüreceğiz. Ülkemize yüzde yüz katma değer sağlayacağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL