TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 351.152
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.663
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 232
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.824
Spor

Taner Karatepe Keşan İdmanyurdu olarak hedefimiz olan BAL yolculuğumuz başlıyor

Haber: Aydın YILDIRIM Kamera-Fotoğraflar: Mürşide Mihriban AYDEMİR   Edirne Süper Amatör Lig’de mücadele edecek olan Keşan İdmanyurdu takımı yönetim kurulu ve futbolcuları bir araya geldi. 1 Eylül Çarşamba günü akşamı..

Haber: Aydın YILDIRIM

Kamera-Fotoğraflar: Mürşide Mihriban AYDEMİR

 

Edirne Süper Amatör Lig’de mücadele edecek olan Keşan İdmanyurdu takımı yönetim kurulu ve futbolcuları bir araya geldi.

1 Eylül Çarşamba günü akşamı saat 21.99’de Keşan’da Neco Et Restaurant’ta gerçekleşen yemeğe Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Orhan Çakır, Keşan İdmanyurdu Kulübü Başkanı Taner Karatepe ve yönetim kurulu üyeleri ile futbolcular katıldı.

Yemekte ilk olarak konuşan Taner Karatepe şunları söyledi.

ŞAMPİYONLUK YÜRÜYÜŞÜMÜZ BAŞLIYOR

Şampiyonluk yürüyüşü diye başlıyoruz yola 2 senede 2 şampiyonluk getirdik. Yaşanan bu şampiyonluğun hikayesi işte 2 senede 2 şampiyon oldular 2 kupa aldılar değil, bu buradaki yönetici arkadaşlarımızın mücadelesi ile emeği ile ortaya çıkan bir başarıdır. Keşan’ın tarihinde Keşanspor’un profesyonel oynadığı yıllarda bile böyle bir sistem böyle bir şey yok, neden yok 3 senedir taviz vermeyen aramızdan ayrılan bir yönetici arkadaşımız olmadan 3. yılımıza  Süper Amatör Lig’deki şampiyonluk yolumuza başlıyoruz. Burada en büyük başarının yönetici arkadaşlarımız da olduğunu biliyorum onlar ben kaybederken de yanımda yediler kazanırken de yanımda oldular zor günümüzde de yanımda idiler.

KEŞAN’I PROFESYONEL LİGDE TEMSİL ETMEK İSTİYORUZ

Bundan sonra biz Keşan’da profesyonel ligde oynayan bir takım olacağız, bu kadar iddialıyız. Neden olacağız biz sistem takımıyız, proje takımı değiliz. Yani belirli bir projede kağıt üzerinde insanları mutlu etmek için proje ile gelen bir kulüp değiliz, emek ve alın teri ile maddi manevi fedakarlık fedakârlıklarla bu yola çıkan kulüp ve yönetimiz. Biz başarılı olduğumuz zaman esnaf de mutlu oluyor, işte bakın burada Neco Et Restaurant’ta defalarca takımımıza yemek veren Fahri abi mesela bize yemek verdi. Esnaf bizim farkımızda. Süper Amatör Ligde Keşan’ı temsil edeceğiz. Keşan’daki en üst Lig’de oynayacak takımız gururla söylüyorum .Bir sonraki durağımız Bal Ligi transferlerimizi yaptık,  çok çok güzel oyuncuları bünyemize kattık.  Oyuncuların ilk tercih ettiği kulüp olduk. Bu da bizim için bir gurur veriyor. Profesyonellik hayal değil yıllarca çocukluğumuzda Trakya’dan 10-12 takımın profesyonel ligde mücadele ettiği günler vardı. Orhan Abim sen de futbolcu kökenli olduğun için Trakya’da bu potansiyel var,  çocuklarımız yetenekli niye başarılı olmasınlar,  niye profesyonel ligde takımımız olmasın ya da profesyonel takımlarda oyuncumuz olmasın. Akhisar, Akçaabat Sebat başarmışsa bunu niye Keşanspor,  Keşan İdmanyurdu Bunu niye başarmasın.  Biz bunu hak ediyoruz çünkü Türkiye’nin Avrupa kapısı diye tabir edilen bir noktadayız.  Fakat yerel yöneticilerimiz veya siyasilerimiz onlar sporu zaruri bir şey gibi görüyorlar bunu. Siyasetin içindeyim, ama inanın bu noktaya geldiysem işyerinde başarılı olabiliyorsam ya da siyasetçi olarak bir yol alabiliyorsam bunun nedeni spordur. Spordan kazandığım çevreyle burada kaza<ndıüımı  anlamış bir insanım. Keşan’ın futboluna sahip çıkalım, çünkü bizim projemiz gerçekçi, adım adım ilerliyoruz. Şeffaf bir kulübüz buradan yöneticiler olarak söz veriyoruz ki bir kupa daha gelecekse Bunu biz getireceğiz. Ben yöneticilerime bir alkış istiyorum. Orhan Çakır abime de çok teşekkür ediyorum yemeğimize katıldığı için inşallah o da bizimle beraber olacak herkese sezon hayırlı olsun”

Karatepe‘den sonra söz alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Orhan Çakır’da bir konuşma yaparak şunları dile getirdi.

ARANIZDA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM

Değerli arkadaşlar öncelikle hepinize çok teşekkür ederim. Bu akşam bir program yapmamıştık ama biraz spontane gelişen bir olay oldu. Öncelikle aranızda olmaktan çok mutluyum, sporun içinden gelmem sebebiyle sporun, sporcunun ve yöneticilerinin sorunlarını biliyorum. Ben sporculuk yaptığım dönemde hem de yöneticilik yaptığım süreçlerde bunları yaşadık. Az evvel çok değerli başkanımızın da ifade ettiği gibi Keşan gibi potansiyel bir yerin Trakya’nın gözbebeği olan bir ilçesinde bir spor kulübü’nün profesyonel olması profesyonel liglerde yer alması gerekiyordu. şimdi bu sadece profesyonel olmakla kalmıyor, aslında Keşan ekonomisini de canlandıran bir şey. Yani bunu tek bir spor olarak değerlendirmemek lazım.

KEŞAN İDMANYURDU’NU ÖNCE BAL’A SONRA 3.LİGE TAŞIMAYI HEDEFLİYORUZ

İnşallah ben de şahsım olarak burada bütün yönetim huzurunda söz veriyorum. Çok uzun yıllarda siyasetin içinde olmaktan spora biraz ara verdim bu vesileyle Keşan İdman  Yurdu’nun Fahri bir üyesi Fahri bir destekçisi gibi beni lütfen kabul k edin aranıza. Keşanımızın memleketimizin en güzel yerlerde temsil edilmesi noktasında elimden ne geliyorsa bunu yapacağım. Dediğim gibi sizlerin de çalışmalarıyla bizlerin de katkılarıyla inşallah Keşan İdman yurdunu 3 lige çıkarağız.  Önce Deplasmanlı Amatör Lig’e sonrasında 3 lige çıkaracağız.  Keşan’ın ekonomisine katkı sağlayacak şekilde bir proje geliştirebilirsek, hepimiz bundan mutlu oluruz diye düşünüyorum. Sonuçta spor gerçekten bütün insanları birleştiren bir değer. Ben eminim ki şu anda masada toplanan arkadaşlarımızın içinde çok farklı siyasi görüşlere sahip kişiler olmasına rağmen, Keşan İdman Yurdu ve Keşan gençliği için bizi sporun birlikte hep bir araya getirdi. Bu  anlayış içerisinde yolumuza devam edeceğimizi umuyorum, spor bizim için çok önemli. İnşallah bundan sonraki süreçte aranızda daha sık olmak kaydıyla hep birlikte olduğumuzu ifade ederek sizlere  ve başkanımıza başarılar diliyorum İnşallah şampiyonluğu hep birlikte ileteceğiz”

HELVACIOĞLU’DA BAŞARILAR DİLEDİ

Yemeğe katılan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘da “Keşan’ı Süper Amatör Lig’de mücadele edecek Keşan İdmanyurdu’na yeni seoznda başarılar dileyerek “Bizler de Keşan Belediyesi olarak gücümüz oranında kulüplerimize maddi katkı sağlamaya çalışıyoruz. Yeni sezonda bütün kulüplerimize başarılar diliyor ve bu akşam Keşan İdmanyurdu yöneticileri ve sporcuları ile birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL