Kültür Sanat

Tarihi belediye binasında “Kadın Ressamlar Karma Sergisi” açıldı

Tarihi belediye binasında “Kadın Ressamlar Karma Sergisi” açıldı

Süleymanpaşa Belediyesi Kadın Platformu etkinlikleri çerçevesinde Süleymanpaşa Belediyesi Tarihi Belediye Binası’nda “Kadın Ressamlar Karma Sergisi” nin açılışı gerçekleştirildi.

22 KADIN RESSAMIN ESERİ SERGİLENİYOR

DSC_5301 DSC_5315

Ayfer Altuntaş, Bahar Ayşegül Yılmaz, Bige Gürses, Dalila Özbay, Emel Ceylani, Filiz Sabuncu, Gül Aksoy, Güzen Eşsiz, Gönül Erdoğan, Mukadder Erdem, Kezban Erkan, Mahpeyker Yönsel, Melek Başyazgan, Melihat Tüzün, Mualla Arıcı Üstün, Nigar Işık, Nur Başar, Nuran Sevim, Pınar Şenel Tanrıverir, Seval Eşel, Songül Özdemir Yılmaz ve Zeynep Serdar’ın resimleri ile can verdiği sergiye vatandaşlar da yoğun ilgi gösterirken Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Gülferah Güral ve Telat Akköse ile Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyeleri de sergide yerini aldı.

DSC_5317 DSC_5337

EŞKİNAT: “İNŞALLAH BİZİM ŞEHRİMİZDE GÜZEL SANAT GALERİLERİNE KAVUŞUR”

DSC_5342 DSC_5368

Sergiyi gezip resimleri tek tek inceleyen Başkan Eşkinat açılış konuşmasını gerçekleştirirken; “Bugün kapıdan girerken cıvıl cıvıl sesleri duyunca burayı sergi salonu olarak kullanmaya başlamakla ne kadar iyi yapmışız dedim. Her yerde belediye olur ama her yerde sanat ofisi olmaz diyerek iyi ki bu katı boşaltmışız. İnşallah en kısa zamanda bizim şehrimizde güzel sanat galerilerine kavuşur. Bizim şehrimizden de iyi ressamlar, iyi müzisyenler iyi sporcular çıkar. O zaman biz de bu şehre iyi bir katkı verdiğimizi anlarız.” dedi.

“İNANILMAZ SON DERECE BAŞARILI ESERLER VAR”

DSC_5373 DSC_6720

Eşkinat; “Ben sergiyi dolaştım; inanılmaz son derece başarılı eserler var. Bütün ressam arkadaşlarımın kadın ressamlarımızın hepsini emeklerinden dolayı ayrı ayrı kutluyorum. Bu sergiye eser koymuş çok değerli kadın ressamlarımıza teşekkür ediyorum.” Diyerek sözlerini noktaladı.

“KADIN RESSAMLAR KARMA SERGİSİ” 31 MART TARİHİNE KADAR AÇIK OLACAK

Başkan Eşkinat’ın konuşmasının ardından Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral ile Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyeleri Edibe Akçakaya, Meral Özdemir ve Hülya Karaağaç tarafından ressamlara katkılarından dolayı teşekkür belgesi verildi.

Süleymanpaşa Belediyesi Kadın Platformu’nun “Kadın Ressamlar Karma Sergisi” 31 Mart tarihine kadar Süleymanpaşa Belediyesi Tarihi Belediye Binasında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL