HESABIM
Üye Ol

Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda Yangın!

Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda Yangın!

Çanakkale Kara Savaşları’nın yaşandığı, şehitliklerin ve anıtların bulunduğu Tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Eceabat ilçesine bağlı Behramlı köyü yakınlarında orman yangını çıktı. Gelibolu Yarımadası’nda Eceabat ilçesine bağlı Behramlı Köyü civarında saat 22:30 sıralarında orman yangını çıktı.Çanakkale il merkezinde belirli bölgelerden de görülebilen yangın, rüzgarın olumsuz etkisi nedeniyle kontrol altına alınmasında güçlük çekiliyor. Behramlı köyü yakınlarında başlayan yangının...

Haberin Tarihi: 11 Ağustos 2019 - Okunma Sayısı:1676 defa okundu.

Çanakkale Kara Savaşları’nın yaşandığı, şehitliklerin ve anıtların bulunduğu Tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Eceabat ilçesine bağlı Behramlı köyü yakınlarında orman yangını çıktı.

Gelibolu Yarımadası’nda Eceabat ilçesine bağlı Behramlı Köyü civarında saat 22:30 sıralarında orman yangını çıktı.Çanakkale il merkezinde belirli bölgelerden de görülebilen yangın, rüzgarın olumsuz etkisi nedeniyle kontrol altına alınmasında güçlük çekiliyor. Behramlı köyü yakınlarında başlayan yangının bir kolunun köye doğru, diğer kolunun ise Davutbeyin Çiftliği mevkiine doğru ilerlediği öğrenildi.

RÜZGARIN ETKİSİYLE BÜYÜDÜ

Bilinmeyen nedenle çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Behramlı köyü yakınlarında başlayan yangının bir kolunun köye doğru, diğer kolunun ise Davutbeyin Çiftliği mevkiine doğru ilerlediği öğrenildi. Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ise yangına çok sayıda arazöz ve itfaiye aracıyla müdahale etmeye başladı.

 

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı