HESABIM
Üye Ol

TARSİM Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

TARSİM Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Keşan TSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası), Anadolu Sigorta ve Keşan TSO Üyesi Ersoylu Sigorta işbirliği ile gerçekleştirilen TARSİM bilgilendirme toplantısı 12 Nisan Perşembe günü Keşan TSO Konferans Salonu’nda yapıldı. Saat 13.00 sıralarında başlayan toplantıya; Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Anadolu Sigorta Bölge Müdürü İdil Pamir, Anadolu Sigorta Tarım Sigortaları...

Haberin Tarihi: 13 Nisan 2018 - Okunma Sayısı:593 defa okundu.

Keşan TSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası), Anadolu Sigorta ve Keşan TSO Üyesi Ersoylu Sigorta işbirliği ile gerçekleştirilen TARSİM bilgilendirme toplantısı 12 Nisan Perşembe günü Keşan TSO Konferans Salonu’nda yapıldı.

Saat 13.00 sıralarında başlayan toplantıya; Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Anadolu Sigorta Bölge Müdürü İdil Pamir, Anadolu Sigorta Tarım Sigortaları Sorumlusu Ulaş Aytekin, Muhtarlar ve Oda Üyeleri katıldı.

Toplantıda ilk olarak konuşan ve tarım sektörünün önemine dikkat çeken İsmail Şapçı şunları kaydetti;

“Tarım sektörü; Dünya açısından taşıdığı kritik önem nedeniyle, birçok sektöre hammadde sağlamakta ve ayrıca birçok riskler içermesi dolayısıyla da kendine özgü bir yapıya sahiptir. Tarım sektörü insanlığın beslenmesinde çok önemli ve hayati bir yer tutmaktadır. Bu kadar önem arz eden bir sektör için, risk yönetim programları tüm gelişmiş ülkelerde kapsamı sürekli geliştirilerek uygulanmaktadır. Ülkemizde ise TARSİM (Tarım Sigortaları Havuzu) bu bağlamda risk paylaşımını ve transferini gerçekleştiren bir yapıya sahiptir. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi ve uygulamaları anlatmak için şimdi konuşmalarını yapmak üzere Anadolu Sigorta Bölge Sorumlusu Sayın İdil Pamir’e mikrofonu veriyor tüm katılımcılarımıza saygılarımı sunuyorum.”

TARSİM ile ilgili bilgi veren Pamir ise; “TARSİM’in 10 yılı aşkın süredir yönettiği havuza biz Anadolu Sigorta olarak ciddi bir katkı sağlıyoruz. 2016 yılında bu havuzdaki, üretimdeki payımız 45 milyon Türk Lirasıydı. 2017’de yüzde 51 oranında artış yaptık ve 69 milyona çıkardık. TARSİM’e önem veriyoruz. Bu topraklarda yeşeren her bir ürün bizim için çok değerli” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Aytekin, konuyla ilgili bilgilendirdi.

Toplantının sonunda Anadolu Sigorta Heyeti Oda Yöneticilerine Plaket takdim etti. Keşan TSO Yöneticileri de Anadolu Sigorta Heyetine Tescilli İpsala Pirinci hediye ettiler.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı