Dünya Güncel

TC ROTTERDAM BAŞKONSOLOSU AYTAÇ YILMAZ ,HOLLANDA ATATÜRK VE ÇANAKALE MÜZESİNİ ZİYARET ETTİ

Hollanda da 6 yıldır gönüllü olarak  anne Zehra Türker, oğlu Bülent Türker ve torun Buğra Türker’in sahibi olduğu ve yurt dışında dünyada tek olan Atatürk ve Çanakkale Müzesi bugüne kadar..

Hollanda da 6 yıldır gönüllü olarak  anne Zehra Türker, oğlu Bülent Türker ve torun Buğra Türker’in sahibi olduğu ve yurt dışında dünyada tek olan Atatürk ve Çanakkale Müzesi bugüne kadar 20 binden fazla insana ev sahipliği yaptı.
Müze sahibi  Bülent Türker yaptığı açıklamada “1 ay olarak  açtığımız fakat aşırı talep ve istek üzerine 5 yıldır devam ettiğimiz pandemi döneminde kapattığımız ama zaman zaman açık olan  müzemizi 10 Kasım nedeniyle özel olarak açtık. Bir çok konuk geliyor. Bu sabah gelen sayısız konuklar arasında TC Rotterdam Başkonsolosumuz Aytaç Yılmaz beyefendinin  de olması bizi mutlu etti.  Aytaç bey 2 saat kaldı ve çok mutlu olduğunu anlattı. Müzenin başlangıcından bu güne kadar aşamasını ve eserleri tek tek özenle dinledi. Bir tarih sevdalısı olması çok güzel” dedi.
Başkonsolos Aytaç Yılmaz da “Dünyada yurt dışında tek olması çok güzel . Muhteşem eserler var. Hepsine hayran kaldım. Bahçedeki Atatürk köşkü bir hayli güzel. Atatürk’ün odasında çok duygulandım. Hiç görmediğim bir çok eserleri burada gördüm. Tek kelime ile mükemmel ve çocuklarımızın burayı mutlaka görmesi gerekiyor” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL