Bölgeden

TEDES 10 ARALIK TARİHİNDE HİZMETE GİRİYOR

TEDES 10 ARALIK TARİHİNDE HİZMETE GİRİYOR

 

Türkiye’de meydana gelen trafik kazalarındaki ölüm oranlarının 2020 yılına kadar %50 oranında azaltılması amacıyla hazırlanan, 31.07.2012 tarihli resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Karayolu Trafik Güvenliği Strateji ve Eylem Planı kapsamında yer alan ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun Ek-16. maddesi hükümlerine göre Malkara Belediye Başkanlığı ile Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile Malkara’da da kurulan Trafik Elektronik Denetleme Sistemlerinin (TEDES) Malkara dâhilinde bulunan D-110 karayolundaki yol yapım çalışmaları nedeni ile yer değiştirme işlemleri tamamlanmış olup 10 Aralık 2015 günü saat 8.00 itibari ile faaliyete geçirilecektir.

DSC_2407

Malkara sınırları içerisinden geçen ve yerleşim yeri içerisinde bulunan D-110 Devlet Karayolu üzerinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi UKOME tarafından hız sınırı kamyon, çekici ve otobüsler için 50 km/h, otomobil ve kamyonetler için ise 70 km/h olarak belirlenmiştir. Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES), 24 saat süre ile kesintisiz denetimlerini sürdürecektir.

Trafikte can güvenliğinin ve meydana gelebilecek trafik kazalarında can kayıplarının en aza indirilmesinin amaçlandığı Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES)’e yönelik yol güzergâhında gerekli ve yeterli bilgilendirme levhaları yerleştirilmiş olup, vatandaşların levhalara ve diğer trafik işaretlemelerine riayet etmeleri önem arz etmektedir.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL