Tekirdağ sevdalısı Mehmet Serez’in heykeli tamamlandı

kesanpostasi

Süleymanpaşa Belediyesi’nin şehrimizin değerli büyüğü Tekirdağ sevdalısı Mehmet Serez’i yaşarken ölümsüzleştirmek adına yaptırdığı heykel tamamlandı.

1   4

Süleymanpaşa Belediye Meclisine verilen bir önerge ile yapımına karar verilen, Tekirdağ tarihi için önemli çalışmalar yapan Mehmet Serez heykeli tamamlandı. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Namık Kemal Evi bahçe düzenlemesi yapıldıktan sonra nihai yerine yerleştirilecek olan heykelin yapımının tamamlandığını “Şehrimizin değerli büyüğü Tekirdağ sevdalısı Mehmet Serez’in heykeli tamamlandı. Namık Kemal Evi bahçe düzenlenmesinden sonra açılışını yapacağız.” ifadesini kullanarak sosyal medya hesapları üzerinden Süleymanpaşalılara duyurdu.

3 5

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat yaptığı detaylı açıklamada “Belediye meclisimize verilen bir önerge ile Namık Kemal Evinin bahçesine Mehmet Serez’in yani Tekirdağ tarihi için çalışan ve hala hayatta olan Mehmet Serez’in bir heykelini yaptırdık. Heykel şuanda bahçede, aynı zamanda da Namık Kemal’in bir büstünü Namık Kemal Evinin girişine koyduk. Alan Süleymanpaşa Belediyesine ait bir alan, bizim özel ilgi alanımızdaki bölgede kalıyor. Oranın hem bahçe düzenlemesi hem de binanın tamiratı tadilatı ile ilgili önümüzde ki 1 ya da 1,5 ay içerisinde Tekirdağlıların kullanabileceği, bahçesinde oturabilecekleri bir hale getirmek için çalışmalarımıza başladık.” ifadelerini kullandı.

2

Namık Kemal Evinin tadilatı bittikten sonra bahçe içerisine bir set üzerine yerleştirilecek olan heykel yapılacak olan açılışla Süleymanpaşalılarla buluşturulacak.

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Kılıçdaroğlu'na Kırkpınar Daveti...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne Belediye Başkanlığı […]