HESABIM
Üye Ol

Tekirdağ’da 1 Mayıs Coşkusu (Videolu Haber)

Tekirdağ’da 1 Mayıs Coşkusu (Videolu Haber)

Haber-Kamera-Fotoğraflar: Erdoğan Demir-   1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü tüm yurtta olduğu gibi Tekirdağ’da da kutlandı. Keşan Belediyesi’nden yaklaşık 250 belediye çalışanı da Tekirdağ’da ki 1 Mayıs kutlamalarına katıldı. Keşan Grubu’nun bir benzin istasyonunda fotoğraf çekimi sırasında orada bulunan Japon turistlerin de Keşan Belediyesi çalışanlarının yanına gelerek birlikte fotoğraf çekilmeleri de “Japonlarda 1 Mayıs’ı...

Haberin Tarihi: 3 Mayıs 2018 - Okunma Sayısı:828 defa okundu.

Haber-Kamera-Fotoğraflar: Erdoğan Demir-

 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü tüm yurtta olduğu gibi Tekirdağ’da da kutlandı.

Keşan Belediyesi’nden yaklaşık 250 belediye çalışanı da Tekirdağ’da ki 1 Mayıs kutlamalarına katıldı.

Keşan Grubu’nun bir benzin istasyonunda fotoğraf çekimi sırasında orada bulunan Japon turistlerin de Keşan Belediyesi çalışanlarının yanına gelerek birlikte fotoğraf çekilmeleri de “Japonlarda 1 Mayıs’ı kutluyor” yorumlarına neden oldu.

 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları Tekirdağ’da ilk olarak yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Köprübaşı Meydanı’nda sendika üyelerinin toplanmasıyla başladı.

DİSK, KESK, EĞİTİM-SEN üyeleri ve işçilerden oluşan kalabalık grup sabahın erken saatlerinde alanı doldurdu.


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediyesi Başkanı Ekrem Eşkinat’ın da aralarında bulunduğu grup, sahil dolgu alanına kadar yürüdü.

Burada DİSK Trakya Bölge Başkanı Salim Şen, bir konuşma yaparak, emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlayarak, “Sevgili emekçi arkadadaşlarım, sözlerime başlamadan önce 1977, 1989 ve 1996 1 Mayıs’larında katledilen işçi kardeşlerimizi, yoldaşlarımızı anarken işçi sınıfının 1 Mayıs alanının Taksim olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum. Gerçek bir yol ayrımının arifesinde 1 Mayıs alanlarındayız. Geçen yıl yapılan referandumdan önce söyledik, anlattık; Evet çıkarsa ilk işleri ülkeyi bir tek adam rejimine götürecekler dedik. OHAL gibi baskıcı rejimler kalıcı olacak dedik, özgürlükler ve demokrasinin yanı sıra işçi hakları gasp edilecek dedik! İşçiler kendilerine verilen sözleri de söylenen yalanları da unutmazlar. Hepimiz hatırlıyoruz. 1 Kasım 2015 seçimlerinden önce “taşerona kadro” vaat ederek sizlerden oy istediler. Meclis kürsüsüne çıkıp “kadro” müjdesi verdiler. Peki sizlere soruyorum. Sözlerinde durdular mı? Her zaman ki gibi  ayrımcılık yaparak 450 bin belediye ve özel idare işçisine kadro vermediler. Bizleri şirketlerde taşeron işçi olarak çalışmaya mahkum ettiler. Peki taşeronda bizlere yapılan bu ayrımcılığı kabul edecek miyiz? Unutacak mıyız? İşçilere yalan söyleyenleri affedecek miyiz? 24 Haziran 2018 tarihinde ülkemiz AKP iktidarı ve yandaşı tarafından OHAL altında bir seçime götürülüyor. Oysa ki OHAL gibi baskıcı bir rejim altında ülkeyi seçime götürmek demokrasinin cinayetinden başka bir şey değildir. Biz işçiler ve emekçiler olarak diyoruz ki OHAL’i kaldırın. Bu şartlar altında gerçekleştirilecek seçimler daha başından şaibeli olacaktır.  Sözlerime burada son verirken 1 Mayıs etkinliklerine vermiş olduğu destek nedeniyle Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak’a, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Sayın M.Ekrem Eşkinat’a, tertip komitesine, yüreği emekten yana atan siyasi partilere, emek-meslek örgütleri ile sivil toplum kuruluşlarına ve Trakya’nın dört bir yerinden bu etkinliğe katılan sizlere çok teşekkür ediyorum “dedi.

Sahil dolgu alanında bir araya gelen gruplar, burada Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen sanatçı Suavi’nin konserinde eğlendi.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı