TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 302.735
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 52.676
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 248
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.539
Güncel Okuma Sayısı: 287

Tekirdağ’da Atatürk büstlerine uygunsuz yazı yazdığı iddiasıyla yakalanan zanlı tutuklandı

TEKİRDAĞ (AA) – Tekirdağ‘da Atatürk büstü ve kaidesine uygunsuz yazı yazılmasına ilişkin gözaltına alınan şüpheli tutuklandı. Marmaraereğlisi ilçesinde 3 okulda farklı zamanlarda Atatürk büstü, kaidesi ve okul duvarlarına uygunsuz yazı..

Tekirdağ’da Atatürk büstlerine uygunsuz yazı yazdığı iddiasıyla yakalanan zanlı tutuklandı
TEKİRDAĞ (AA) – Tekirdağ‘da Atatürk büstü ve kaidesine uygunsuz yazı yazılmasına ilişkin gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.

Marmaraereğlisi ilçesinde 3 okulda farklı zamanlarda Atatürk büstü, kaidesi ve okul duvarlarına uygunsuz yazı yazılması ve zarar verilmesine ilişkin yakalanan G.D’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Zanlı, çıkarıldığı hakimlikçe, Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret eylemleri ve DEAŞ silahlı terör örgütü üyeliği suçlamasıyla tutuklandı.

– Olay

Tekirdağ’da Atatürk büstü ve kaidesine uygunsuz yazı yazılmasına ilişkin gözaltına alınan şüpheli adliyeye sevk edildi. ( Mesut Karaduman – Anadolu Ajansı )

Tekirdağ‘da 28 Mart’ta Atatürk büstü, kaidesi ve okul duvarlarına uygunsuz yazı yazılmasına ilişkin çalışma başlatılmış, G.D. gözaltına alınmıştı.

Şüphelinin adresindeki aramada dijital malzemeler, olayda kullanıldığı değerlendirilen sprey boya, Atatürk aleyhinde el yazısı notlar, patlayıcı yapımında kullanıldığı/kullanılabileceği değerlendirilen kimyasal maddeler, gece dürbünü, av tüfeği ve fişek ele geçirilmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL