TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 320.078
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 63.082
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 289
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 56.510
Güncel Sağlık Haberleri Okuma Sayısı: 205

Tekirdağ’da basın mensuplarına deprem eğitimi verildi

TEKİRDAĞ (AA) – Tekirdağ Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünce, İçişleri Bakanlığının 2021 yılını “Afet Eğitim Yılı” ilan etmesi dolayısıyla, basın mensuplarına yönelik deprem eğitimi verildi.  Yahya Kemal Beyatlı Kültür..

Tekirdağ’da basın mensuplarına deprem eğitimi verildi
TEKİRDAĞ (AA) – Tekirdağ Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünce, İçişleri Bakanlığının 2021 yılını “Afet Eğitim Yılı” ilan etmesi dolayısıyla, basın mensuplarına yönelik deprem eğitimi verildi.

 Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitimde AFAD eğitmenleri, basın mensuplarına afetler ve alınması gereken tedbirler konusunda bilgi verdi.

AFAD Tekirdağ Müdürü Recep Erol,  etkinliğe katılan gazetecilere teşekkür etti.

Tekirdağ Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünce, İçişleri Bakanlığının 2021 yılını “Afet Eğitim Yılı” ilan etmesi dolayısıyla, basın mensuplarına yönelik deprem eğitimi verildi. ( Mesut Karaduman – Anadolu Ajansı )

Erol, ilçelerde de bir çok eğitim düzenlediklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Resmi kurumlarımızla, belediyelerimizle iş birliği içerisinde eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Ne kadar fazla kişiye ulaşabilirsek bizim için o kadar iyi. Deprem konusunda alınan eğitimlerin faydalı olacağını düşünüyoruz. Deprem sonrası ilk 72 saatte, yardım ekipleri sizlere ulaşana kadar acil ihtiyaçlarınızı ve değerli evraklarınızı saklayacağınız bir afet ve acil durum çantası sizin ve sevdiklerinizin hayatını kurtarabilir. Afetlerden korkmayalım, hazırlıklı olalım. Afetlerden hemen sonra ihtiyaç duyabileceğiniz malzemelerin bulunduğu bir afet ve acil durum çantanızın hazır ve ulaşılabilecek bir yerde olması hepimiz için çok önemlidir.”

Açıklamanın ardından gazetecilere AFAD yetkilileri tarafından deprem çantası hediye edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL