Tekirdağlı İdlib Şehitlerinin Ailelerine Haber Verildi

kesanpostasi

TEKİRDAĞ (AA) -Suriye’nin İdlib bölgesinde Esed rejiminin hava saldırıları sonucu şehit olan Piyade Onbaşı Nihat Kara’nın Saray ilçesindeki ailesine acı haber verildi.

5. Kolordu Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan da şehitlerin ailelerini ziyaret ederek başsağlığı diledi.

İdlib’de rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu şehit olan Piyade Onbaşı Nihat Kara, Uzman Onbaşı Recep Bekir ve sözleşmeli er Birhan Er’in Tekirdağ’daki ailelerine acı haber verildi.

Saldırı sonucu şehit olan Kara’nın Saray ilçesindeki, Bekir’in Ergene ilçesindeki ve Er’in Çorlu ilçesindeki ailelerine şehadet haberini askeri yetkililer verdi.

Acı haberi alan şehit yakınları büyük üzüntü yaşadı.

Sağlık, polis ve jandarma ekipleri şehit ailelerini teselli etmeye çalıştı. Şehitlerin ailelerinin yaşadığı evlere Türk bayrakları asıldı.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, şehitlerin ailelerini ziyaret ederek başsağlığı diledi.

Yıldırım, şehit Er’in Çorlu ilçesindeki ailesini ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, Tekirdağ’ın İdlib’de 3 şehidinin olduğunu söyledi.

Yıldırım, “Çocuklar tabii ki anne ve babalarının ama şehitler bu vatanın evladı. Şehitlerimiz, milletin şehididir. Hepimizin başı sağ olsun. Allah’ım hepimize sabırlar versin. Şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” diye konuştu.

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Reyhan Güzel'den İdlib Saldırısındaki Şehitler İçin Başsağlığı

Edirne Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güzel […]