Güncel Manşet Son Dakika Okuma Sayısı: 80

Tekirdağlı İdlib Şehitlerinin Ailelerine Haber Verildi

TEKİRDAĞ (AA) -Suriye’nin İdlib bölgesinde Esed rejiminin hava saldırıları sonucu şehit olan Piyade Onbaşı Nihat Kara’nın Saray ilçesindeki ailesine acı haber verildi. 5. Kolordu Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan da şehitlerin..

Tekirdağlı İdlib Şehitlerinin Ailelerine Haber Verildi

TEKİRDAĞ (AA) -Suriye’nin İdlib bölgesinde Esed rejiminin hava saldırıları sonucu şehit olan Piyade Onbaşı Nihat Kara’nın Saray ilçesindeki ailesine acı haber verildi.

5. Kolordu Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan da şehitlerin ailelerini ziyaret ederek başsağlığı diledi.

İdlib’de rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu şehit olan Piyade Onbaşı Nihat Kara, Uzman Onbaşı Recep Bekir ve sözleşmeli er Birhan Er’in Tekirdağ’daki ailelerine acı haber verildi.

Saldırı sonucu şehit olan Kara’nın Saray ilçesindeki, Bekir’in Ergene ilçesindeki ve Er’in Çorlu ilçesindeki ailelerine şehadet haberini askeri yetkililer verdi.

Acı haberi alan şehit yakınları büyük üzüntü yaşadı.

Sağlık, polis ve jandarma ekipleri şehit ailelerini teselli etmeye çalıştı. Şehitlerin ailelerinin yaşadığı evlere Türk bayrakları asıldı.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, şehitlerin ailelerini ziyaret ederek başsağlığı diledi.

Yıldırım, şehit Er’in Çorlu ilçesindeki ailesini ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, Tekirdağ’ın İdlib’de 3 şehidinin olduğunu söyledi.

Yıldırım, “Çocuklar tabii ki anne ve babalarının ama şehitler bu vatanın evladı. Şehitlerimiz, milletin şehididir. Hepimizin başı sağ olsun. Allah’ım hepimize sabırlar versin. Şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL