TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 148.425
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.277
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 140
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.860
Siyaset Okuma Sayısı: 426

Teşekküre gelen çarşı başkanlarına, Başkan İBA’dan bir müjde daha

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, geçtiğimiz hafta 2021 yılı için vakıflara ait taşınmazlara zam yapılmayacağını açıklamıştı. Kentteki tarihi çarşı dernek başkanları, İba’ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Yapılan çalışmaların esnafa..

Teşekküre gelen çarşı başkanlarına, Başkan İBA’dan bir müjde daha

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, geçtiğimiz hafta 2021 yılı için vakıflara ait taşınmazlara zam yapılmayacağını açıklamıştı. Kentteki tarihi çarşı dernek başkanları, İba’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

Yapılan çalışmaların esnafa umut olduğunu belirten tarihi çarşı dernek başkanları, gösterdiği çaba ve gayretten dolayı AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’ya teşekkür etti.

Başkan İba’dan kira borcu olan çarşı esnafına müjde

2021’de zam yapılmayacağının müjdesini veren AK Parti İl Başkanı Belgin İba, kira borcu olan vakıf esnafına da müjdeli haber verdi.

Vakıflara ait taşınmazları kiralayan esnaflar, son 4 aya ait kirasını ödemeden yeni yıl için kira sözleşmesini yenileyemiyordu. 2021 yılı için vakıf kiralarına zam yapılmayacağının müjdesini veren AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, borcu olan esnaflar için de kolaylık sağlandığını belirterek esnafa bir müjdeli haber daha verdi. Son 4 ay kira borcu olan vakıf esnafına, taksitlendirme yapılacağını belirten Başkan İba, bu kapsamda 2021 yılı kira sözleşmesinin imzalanabileceğinin altını çizdi.

2021 yılı boyunca kira artışı yapılmayacağı gibi son 4 ay kira borcu olan vakıf esnafı, taksitlendirme imkanından faydalanarak yeni yıl için kira sözleşmesi imzalayabilecek.

“Esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz”

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, teşkilat üyeleriyle birlikte Edirne’deki tarihi çarşıları ziyaret etmiş ve esnafın taleplerini dinleyerek tek tek not almıştı. İl Başkanları toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları görüşmelerde esnafın taleplerini ilettiğini aktaran Başkan İba, esnaflar için iyileştirme çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.

Tarihi çarşıların Edirne’nin dokusunu yansıttığını ve can damarı olduğunu belirten Başkan İba, esnafların ayakta kalması adına var gücüyle mücadele edeceklerini aktardı.

“Hem esnafın hem de vatandaşın sesi oluyoruz”

Vatandaşların istekleri doğrultusunda hizmetin eksik olduğu noktalarda gereken çalışmayı yaptıklarını dile getiren Başkan İba, esnaf ziyaretleri sırasında ayrıca vatandaşların istek ve taleplerini de not aldıklarını belirtti.

Kovid-19 salgınıyla mücadelede alınan tedbirler karşısında, esnafların mağduriyet yaşamaması için devletin tüm gücüyle seferber olduğunu ve destek sağladığını ifade eden AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 2021 yılı için vakıflara ait taşınmazlara zam yapılmayacağını belirterek, esnafın ayakta kalması adına mücadelenin süreceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da esnaflara büyük önem verdiğini ifade eden Başkan İba, salgın sürecinin alınan tedbirlerle başarılı şekilde atlatılıp, daha güçlü adımlarla ilerleyeceklerini vurguladı.

” Vatandaşımızın dertlerine derman olacağız “

Hep birlikte el ele vererek başarıya ulaşılabileceğini aktaran Başkan İba; “Teşkilatımız ile sürekli iletişim halindeyiz. Samimiyet ile aile ortamını oluşturduk. Her hafta değerlendirme toplantıları yapıyoruz. Herkes fikrini sunuyor. Ortak akılda buluşarak, başarılı olacağız. Vatandaşımızın dertlerine derman olacağız” ifadelerine yer verdi.

“Çıkar siyasetinin bittiğini çok net görüyoruz”

Edirne siyasetine bir kadın il başkanının gelmesiyle birlikte siyasetin güzelleştiğini belirten Bedesten Çarşısı Dernek Başkanı Hakan Fındıklı, Ali Paşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış ve Arasta Çarşısı Dernek Başkanı Adem Bayrak;  “Çıkar siyasetinin bittiğini çok net görüyoruz. Telefonunuz herkese açık. Dertlerimiz ile dertleniyor ve bizi bilgilendirip sesimiz oluyorsunuz. Siyasete renk kattınız. Vakıflara ilgili yaptığınız her şey için şahsımız ve tüm çarşı esnafımız adına çok teşekkür ederiz.  Her zaman yanımızda oldunuz bizleri ziyaret ettiniz.” dedi.

Ziyaretlerden memnuniyet duyduğunu belirten AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, tarihi çarşı başkanlarına teşekkür ederek esnafa yönelik çalışmaların devam edeceğini aktardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL