Manşet Sağlık Haberleri

Thermage FLX: Ameliyatsız Cilt Gençleştirmede En İyi Rehberiniz

Thermage FLX: Ameliyatsız Cilt Gençleştirmede En İyi Rehberiniz

Yeniden genç bir görünüme kavuşmak istiyor ancak bıçak altına yatmaya hevesli değilseniz, Thermage FLX tam da beklediğiniz çözüm olabilir.

Thermage FLX nedir?

Thermage FLX, cildinizi gençleştirmek için radyofrekans (RF) enerjisinin gücünü kullanan devrim niteliğinde, ameliyatsız bir tedavidir. İnce çizgileri, kırışıklıkları, sarkmayı ve selüliti tedavi etmek için FDA tarafından onaylanmıştır. Ayrıca yüz ve vücutta cilt sıkılaştırma için yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

 

Thermage FLX Nasıl Çalışır?

Thermage FLX’in etkinliğinin anahtarı, yenilikçi RF enerjisi kullanımında yatmaktadır. Cihaz, cildin yüzeyin hemen altındaki dermis tabakasını ısıtarak mevcut kollajen liflerinin büzülmesine neden olur. Bu işlem anında cilt sıkılaşması ile sonuçlanır. Ama hepsi bu değil! Thermage FLX ayrıca kolajen sentezi olarak bilinen bir süreç olan yeni kolajenin artışını da uyarır. Bu, yeni kollajen oluştukça üç ila altı aylık bir süre boyunca daha sıkı ve daha genç görünen bir cilde yol açar.

 

Thermage FLX Hangi Bölgelerde Tedavi Yapabilir?

Thermage FLX vücudun çeşitli bölgelerinde harikalar yaratan çok yönlü bir tedavidir. En yaygın olarak, tedaviler üst ve alt göz kapaklarına, kaz ayaklarına, çene hattı boyunca ve boyun bölgesine odaklanır. Bununla birlikte, mide, kollar, ellerin sırtları, uyluklar, dizler ve kalçalardaki hafif cilt gevşekliğini tedavi etmek için de kullanılabilir.

Bir selülit tedavisi olarak Thermage FLX, dolaşımı artırır ve kollajen sentezini teşvik ederek daha pürüzsüz ve daha az çukurlu bir cilt sağlar.

 

Son Nesil: Thermage FLX

Thermage FLX, orijinal Thermage tedavisine göre çeşitli iyileştirmeler sunar. Bu, gelişmiş hasta konforu için titreşimleri ve soğuk hava üflemelerini, daha fazla yüzey alanını kaplamak için daha büyük bir ucu ve optimize edilmiş RF enerjisi iletimi için cihazın otomatik kalibrasyonunu içerir. Bu gelişmeler, bazı bölgelerde tedavi süresini %25’e kadar azaltarak cilt gençleştirme için daha etkili bir seçim haline getirmektedir.

 

 

Thermage FLX’in Artıları ve Eksileri

Herhangi bir tedavi gibi, Thermage FLX’in de kendi avantajları ve dezavantajları vardır.

 

Artıları

Thermage FLX, hafif sarkık cilde sahip olanlar için harika bir seçenektir. Tek bir seans ile cilt gevşekliğini azaltabilir, ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini tedavi edebilir. Ayrıca selülit görünümünü en aza indirme yeteneğine de sahiptir. Prosedür tüm cilt tipleri ve tonları için uygundur ve herhangi bir kesinti gerektirmez.

 

Eksileri

Özellikle cilt sarkması fazla olan kişiler için Thermage FLX’in sonuçları fark edilmeyecek kadar az olabilir. Bu tedavi kasları yeniden konumlandırmadığı veya fazla cildi çıkarmadığı için cerrahi bir yüz germe yerine geçmediğini unutmamak önemlidir. Şiddetli cilt gevşekliği, sarkma ve gıdı probleminiz varsa, Thermage FLX’in sonuçlarından memnun kalmayabilirsiniz.

 

Thermage FLX Ağrılı mı?

RF enerjisinden gelen ısı nedeniyle tedavi sırasında biraz rahatsızlık beklenebilir, ancak Thermage FLX gerçekte ağrılı olmamalıdır. Cihaz, konforu artırmak için soğuk hava üflemeleri içeren özel bir başlığı vardır.

 

Thermage FLX Etkili mi?

Thermage FLX’in arkasındaki teknoloji iyi test edilmiş ve kanıtlanmıştır. Orijinal Thermage ThermaCool, ABD pazarındaki ilk doku sıkılaştırma cihazıydı. Son 20 yılda Thermage sistemi ile bir ün kazandı ve üzerinde en çok çalışılan cerrahi olmayan cilt sıkılaştırma prosedürlerinden biri haline geldi.

 

Thermage FLX için İdeal Aday Kimdir?

Thermage FLX için en iyi adaylar, çene hattı boyunca ince gıdı, ince çizgiler, kırışıklıklar ve yüz ve boyunda çizgiler gibi cilt gibi erken sarkma belirtileri gösteren kişilerdir. Ayrıca üst göz kapağı sarkması ve kapanması, alt göz kapağı gevşekliği, vücuttaki hafif gevşek deri ve hafif selülit için de etkilidir.

 

Prosedür Nasıl?

Thermage FLX tedavisi sırasında, doktorunuz önce yüzünüze geçici bir cilt işaretleme transfer kağıdı kullanacaktır. Bu, uygulama yapılırken her alanın üst üste binmeden eşit ısı almasını sağlar. Ardından koruyucu jel sürülür ve el aleti hedeflenen bölgeye yerleştirilir. ve RF akımı uygulanır.

 

İyileşme ve Bakım Sonrası

Thermage FLX’ten iyileşme ağrılı değildir ve hissetmeniz gereken en büyük rahatsızlık tedavi bölgesinde hafif hassasiyettir. İşlemden sonra birkaç saat bir miktar kızarıklık yaşayabilirsiniz, ancak bu normal aktivitelerinizi etkilemez. Şişlik genellikle hafiftir ve beş gün içinde düzelir.

 

Sonuçlar Ne Kadar Sürer?

Thermage FLX tedavisinin sonuçları iki yıla kadar sürebilir. Bazı doktorlar, sonuçlarınızı zaman içinde korumak için her 6 ila 12 ayda bir takip tedavileri önerir.

 

Thermage FLX ve Diğer Tedaviler

Thermage FLX, mevcut tek noninvaziv cilt gençleştirme tedavisi değildir. Diğer bir popüler seçenek ise, kolajen üretimini uyarmak için ultrason enerjisi kullanan Ulterapi’dir. Ancak Ultherapy göz kapağı derisinde kullanılamaz.

 

Son Olarak

Thermage FLX, önemli bir teknolojiyi temsil eder. Noninvazif cilt gençleştirme, ameliyat veya yatış olmadan yaşlanma belirtileriyle mücadele etmenin bir yolunu sunar. Daha sıkı, daha genç bir görünüm arıyorsanız, beklediğiniz çözüm bu olabilir. Her zaman olduğu gibi, özel ihtiyaçlarınıza en uygun tedaviyi belirlemek için kalifiye bir dermatoloğa veya plastik cerraha danışmanız çok önemlidir.

 

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL