THY 6. BURSA BİLİM ŞENLİĞİ GÖNÜLLÜLERİNİ ARIYOR

THY 6. BURSA BİLİM ŞENLİĞİ GÖNÜLLÜLERİNİ ARIYOR

  – BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN TÜRK HAVA YOLLARI’NIN İSİM SPONSORLUĞUNDA, BURSA BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENECEK OLAN THY 6. BURSA BİLİM ŞENLİĞİ’NE YÖNELİK HAZIRLIKLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR. BURSA – Büyükşehir Belediyesi tarafından Türk Hava Yolları’nın isim sponsorluğunda, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan THY 6. Bursa Bilim Şenliği’ne yönelik hazırlıklar...

Haberin Tarihi: 9 Ocak 2017 - Okunma Sayısı:505 defa okundu.

 

– BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN TÜRK HAVA YOLLARI’NIN İSİM SPONSORLUĞUNDA, BURSA BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENECEK OLAN THY 6. BURSA BİLİM ŞENLİĞİ’NE YÖNELİK HAZIRLIKLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi tarafından Türk Hava Yolları’nın isim sponsorluğunda, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan THY 6. Bursa Bilim Şenliği’ne yönelik hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

23096_2015_11_201701061519 23096_dsc_3530_201701061519“Enerji Verimliliği” ana konsepti ile 4-5-6-7 Mayıs tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan “Bilim Şenliği” kapsamında düzenlenen proje yarışmasına ve atölye çalışmalarına Türkiye’nin dört bir yanından başvuru yağıyor. 

Türkiye’nin en büyük, dünyanın sayılı bilimsel etkinlikleri arasında gösterilen Bursa Bilim Şenliği süresince proje yarışması ve atölye çalışmalarının yanı sıra sahne ve organizasyon ekibinde görev alacak bilime meraklı gönüllüler aranıyor. 

Türkiye’nin tüm illerinden başvuruların kabul edildiği gönüllü adayları, iletişim becerisi kuvvetli, takım çalışmasına yatkın, bilime meraklı, araştırmayı seven 18-30 yaş arası üniversite öğrencileri arasından seçilecek.

Katılım sertifikası

23096_dsc_4124_201701061519 23096_dsc_8810_201701061519Bilim Şenliği süresince görev aldığı ekibin sorumlusu ile birlikte çalışacak gönüllüler, 3 Mayıs 2017’de start alacak Bilim Etkinlikleri Akademisinde ve Bilim Şenliği süresince özel bir de eğitim alacak.

 Bursa Bilim Şenliği gönüllüleri, proje yarışması içerisinde sergilenecek 50 proje finalistinin etkinlik süresince doğacak sorun ve ihtiyaçlarının çözümüne yardımcı olmanın yanı sıra ulusal ve uluslararası firmaların atölye etkinliklerinde görev alarak ziyaretçilerin uygulamaları gerçekleştirmelerine yardım edecekler. 

Etkinlik süresince şehir dışı katılımcılarının konaklama ve ulaşım organizasyonunda koordinasyon ekibine destek verecek olan bilim gönüllüleri, danışma noktalarında ziyaretçilerin sorularını yanıtlamak ile da görevlendirilecek. 

Bursa Bilim Şenliği’nde gönüllü görev alacaklara, şenlik sonunda “Bilim Etkinlikleri Akademisi” katılım sertifikası ile “Bilim Şenliği” başarı sertifikası verilecek.

 Ayrıca, Bursa ili dışından katılacak gönüllülere konaklama ve ulaşım imkânı da sağlanacak.

Türkiye’nin en büyük, dünyanın sayılı bilimsel etkinliği olan THY 6. Bursa Bilim Şenliğinde gönüllü görev almak isteyenler, 10 Şubat 2017 tarihine dekhttp://bursabilimsenligi.org/etkinlikler/ adresine kayıt yaptırabilirler. 

Kayıt yaptıran adaylardan başvurusu kabul edilenler, 17 Şubat 2017 tarihinde açıklanacak.

Yorum Kapalıdır.

Arşiv

Reklam Alanı