Bölgeden Güncel Manşet Okuma Sayısı: 8

Ticaret Köprüsü tekstil ve hazır giyim için kuruldu

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) tarafından düzenlenen ‘Dünya Ticaret Köprüsü 2012’ 28-29 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi. Bu sene hazır giyim, tekstil, deri, ev tekstili gibi sektörleri buluşturan organizasyona 3 binin..

Ticaret Köprüsü tekstil ve hazır giyim için kuruldu

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) tarafından düzenlenen ‘Dünya Ticaret Köprüsü 2012’ 28-29 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi. Bu sene hazır giyim, tekstil, deri, ev tekstili gibi sektörleri buluşturan organizasyona 3 binin üzerinde kişi katıldı.

 Haber Merkezi
İstanbul (Keşanpostası)- 100’den fazla ülkeden hazır giyim, tekstil, deri, ev tekstili alanlarında alıcılar, satıcılar, ithalatçılar, distribütörler ve bu alanlarda kullanılan makine ve ekipmanların ticaretinde faaliyet gösteren firmalar Türkiye Dünya Ticaret Köprüsü 2012 programında bir araya geldi.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın katıldığı etkinlikte; TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, İTHİB Başkanı İsmail Gülle ve İHİB Başkanı İbrahim Yılmaz da yer aldı. Etkinliğin açılışında konuşan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, hazır giyim, konfeksiyon ve tekstil sektörünün Türkiye’deki istihdam anlamında özel bir yeri olduğuna dikkat çekerek, ”Bugün 25,5 milyon kişiyi geçmiş olan Türkiye istihdamında her 4 kişiden bir tanesi imalat sanayinde istihdam ediliyor” dedi. Çağlayan, ”Türkiye imalat sanayi üretiminin yüzde 15,3’ünü bu sektör gerçekleştiriyor. GSMH’nın yüzde 6,7′ si bu sektörden geliyor. Bu sektörde üretilen katma değer oldukça yüksektir. Bugün 25,5 milyon kişiyi geçmiş olan Türkiye istihdamında her 4 kişiden bir tanesi imalat sanayinde
istihdam ediliyor. Bu sektörün 2011’de yapmış olduğu ihracat, 26,2 milyar dolar oldu” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL