Eğitim

TİNK Okulları Türkiye’nin gündemine oturan Merve’ye sahip çıktı

Şanlıurfa’nın Haliiye  ilçesine bağlı Konuklu kırsal mahallesinde ikamet edip Konuklu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi olan ve öğretmeni tarafından öğretmeni tarafından şort giymesi ve erkeklerin yanında oynamasını istemediği Merve Akpınar, Türkiye’nin..

Şanlıurfa’nın Haliiye  ilçesine bağlı Konuklu kırsal mahallesinde ikamet edip Konuklu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi olan ve öğretmeni tarafından öğretmeni tarafından şort giymesi ve erkeklerin yanında oynamasını istemediği Merve Akpınar, Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

Merve Akpınar, açıklamada şu ifadelere yer vermişti; ‘Sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın’ diyerek beni dışladılar. Sonra ben de ‘Hayır, ben neden oynamayayım?’ dedim. O zaman kendime bir söz verdim. ‘Köyümdeki kız çocuklarının kaderini değiştireceğim’ diye. Hem kendim çalışacağım, hem kendi mesleğimi yapacağım, hem de spora devam edeceğim ki onların o ön yargılarını yıkayım. Ondan hep spora devam ettim, hiç bırakmayı da düşünmüyorum.’’ ifadelerini kullanmıştı.

Merve Akpınar’ın bu feryadını izleyen Türkiye TİNK Okulları da Merve’ye destek olacağını ve sahip çıkacağını açıklamıştı.

UNİ TV Yayın Kurulu Üyesi Mesut Saolak TİNK okulları Kurucusu Zeynep Dereli ile canlı bir yayın yaparak Merve’nin durumunu ve TİNK okullarının vereceği desteği konuşmuştu.

Dereli, Merve’yi izlediğinde çok duygulandığını ve onun için mutlaka birşey yapması gerektiği fikrinin oluştuğunu belirterek destek olmaya karar verdiği belirtti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL