Spor

’TK ENDURANCE EVENTS’’ 6-8 MAYIS’TA

ULUSLARARASI ATLI DAYANIKLILIK YARIŞLARININ 2. ‘’TK ENDURANCE EVENTS’’ KAPSAMINDA KIRKLARELİ İĞNEADA BÖLGESİNDE 6-8 MAYIS TARİHLERİNDE DÜZENLENİYOR. Ülkemizde 10 yıl aradan sonra geçen sene tekrar düzenlenmeye başlayan uluslararası atlı dayanıklılık yarışlarının..

Yarışın parkurları Istranca Ormanlarının büyülü atmosferinde, binicilerin ve atların hem fiziksel hem de zihinsel sınırlarını test etmek üzere özel olarak tasarlandı. Yarışlar öncesinde ve sonrasında atların genel sağlık durumunun kontrol edileceği Vet-Check alanı, hayvan severler için keyifli görüntülere sahip olacak. Yeme-içme alanları, sponsorlu etkinlikler ve sahne performanslarıyla, Tk Endurance Events, izleyicilere doğanın kalbinde unutulmaz bir hafta sonu vaat ediyor.
Atlı Dayanıklılık Disiplininin Kısa Özeti:
Birinci önceliği at sağlığı olan disiplin zorlu şartlarda yüksek km’lerde düzenlenmektedir. Her bir yarış için parkurları minimum ve maksimum sürede tamamlama sınırları mevcuttur. Erken veya geç gelen takımlar diskalifiye olur. Ayrıca, parkura göre at nabız aralığı belirlenmiştir. Bu aralığın altında veya üstünde olan atlar diskalifiye olur. Vet-check alanında atın yürüyüşü ve koşuşu kontrol edilir. Herhangi bir sekme topallama veya sakatlıkta takım diskalifiye edilir. Bu kıstaslara uyan takımlar arasında birinci gelen yarışı kazanır.
Etkinliğin Genel adı : TK ENDURANCE EVENTS
Etkinliğin Tarihi : 6-8 Mayıs 2022
Etkinliğin Yeri : Istranca Ormanları, İğneada, Kırklareli
Bağlı olduğu federasyon : TBF
Global federasyon : FEI
Disiplinin adı : Atlı Dayanıklılık (Endurance)
Ev Sahibi Kulüp : Tk Cowboy Ranch
Uluslararası yarışlar : CEI 100 km Uluslararası
Ulusal yarışlar : 20 km, 40km, 60km, 80km
Mustafa Kemal Ataturk Holding Kid’s Hand Walking in Spring Nature April 23 Children’s Day in Turkey

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL