Köşe Yazısı

TOPLUMA YÖN VEREN KADINLARIMIZ-4

Hacı Beytullah MUTLU- Topluma yön veren kadınlarımızın 4. Serimizde ise Zimbabve Afrika ülkesinin çalışkan ve azimli bayanından bahsetmek istiyorum. İsmi ise BETTY. 45 yaşında. Afrika ülkelerinin fakir bölgelerinde doğmuş. HERE..

TOPLUMA YÖN VEREN KADINLARIMIZ-4

Hacı Beytullah MUTLU-

Topluma yön veren kadınlarımızın 4. Serimizde ise Zimbabve Afrika ülkesinin çalışkan ve azimli bayanından bahsetmek istiyorum. İsmi ise BETTY. 45 yaşında. Afrika ülkelerinin fakir bölgelerinde doğmuş.

HERE OF AFRİCA

Hayatı ise bir mücadele içindedir. Bu hayat ise 5 tane çocuk verdi. Küçük yaşta evlenmesi ise ülkemizde çocuk evliliklerinin bir diğeri de sayılır. Üvey babasının taciz ve şiddeti ise bu hayatta onu zafere ulaştırsa da duygusal olarak zor durumdadır. Annesi ise şiddet ve geçimsizlikten vefat etmiştir. Üvey babası da ölünce artık hayata tek başlamak zorunda kalmıştır.

Ulusal bilim ve teknoloji üniversitesinden mezun olunca bu sefer de yüksek lisans yaparak kendisini geliştiriyor. Ülkesinde ise ekonomi berbattır. Türkiye’ye gelmek istiyor. Türk vatandaşı olarak çocukları ile daha rahat yaşamak istiyor. Dil seviyesi ise İngilizce mükemmel. Türkçe kelimeler öğreniyor. Türkçe aşığı. Eğitimi seven ve ailesine tavsiye eden örnek annedir.  Veri analitiği yaparak daha üst seviyeye gelerek kendisini göstermek isteyen bir toplum kadınıdır. Kendisini Türk olarak görüyor. Önceden Manchester United taraftarı olsa da artık GALATASARAY’ı tutuyor. Maçları izliyor. Fanatik taraftarı oldu. Tek hayali yok. Türk kitapları okumak istiyor. Alfabemize saygısı var.

Artık o bizden birisi. Onun hayallerinin arasında ülkesi olarak görüyor. Türkiye onun için adil ve özgürlük ülkesi olarak görüyor.

Okumayı seven. Ayda 1 kitap bitiren bir çalışan anne. Küçük yaşta hem okudu ve hem çalıştı. Çıraklık programına katılarak annesine bakmış biridir.2018 de yüksek lisans mezunu olunca artık bir doktora kaldı. Hedefleri ise daima artıyor. Üvey babası ise devamlı olarak duygusal bir saldırı içerisinde olarak ölmüştür.

Şimdi ise ismini değişmeye hazır. Türk vatandaşı,  Türk ismi almak istiyor. Menekşe ismi kendisine hitap ettiğini düşünüyor.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL