Bölgeden Okuma Sayısı: 14

TRAFİK ADABI DERSLERİ BAŞLADI

   Edirne Belediyesi, Edirne Valiliği, Edirne İl Emniyet Müdürlüğü, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile başlatılan “Trafik Adabı” eğitimleri başladı. Edirne’de birçok kurumun bir araya gelmesi ve ortak..

TRAFİK ADABI DERSLERİ BAŞLADI

 

 Edirne Belediyesi, Edirne Valiliği, Edirne İl Emniyet Müdürlüğü, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile başlatılan “Trafik Adabı” eğitimleri başladı. Edirne’de birçok kurumun bir araya gelmesi ve ortak iş birliği ile oluşturulan ve Türkiye’de bir ilk olan proje şoförlerden yoğun ilgi gördü.

İLGİ YOĞUNDU

img-20161130-wa0008 img-20161130-wa0003Geçtiğimiz hafta, Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç, Edirne Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Nezahattin Erçetin ve projeye destek sağlayan Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu yetkililerinin katılımı ile kamuoyuna tanıtımı yapılan “Trafik Adabı Projesi”nin ilk dersleri başladı.

ŞOFÖRLER MEMNUN

img-20161130-wa0005 img-20161130-wa0002Şoförlük mesleğini yapan ve yapmak isteyen katılımcıların ilk günden yoğun ilgi gösterdiği derslerde, korna kullanımı, durma ve duraklama, araç bakımlarının düzenli yapılması, emniyet şeridinin ihlal edilmemesi, takip mesafesinin korunması, yayaların geçiş hakkı, geçiş önceliği, trafik ışıklarının kullanımı, araçta yüksek sesle müzik dinlenmesi, dönüş ışıklarının kullanımı, araçtan karayoluna çöp vs atma, makas atma, selektör yakma, trafikte hoşgörü, doğru iletişim kurabilmek gibi ana başlıklarda konular işleniyor. Eğitime katılan şoförler, başlatılan projenin hem bireysel hem de Edirne adına çok yararlı olduğunu belirttiler.

EĞİTİME KATILMAYANA VİZE YOK

Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri, Trafik Adabı Projesi kapsamındaki eğitimler, 480 Toplu Taşıma Araç Şoförleri “M” Plaka; 240 Ticari Taksi Şoförleri “T” Plaka; 290 Okul ve Personel Servis Araç Şoförleri “S” plaka; 41 Mücavir Alan Dahilinde Ticari Yolcu Taşımacılığı Yapan Araç Şoförleri “J” Plaka şoförü olmak üzere toplam 1.051 şoföre verileceğini kaydederek; kursa katılmayanların, şoför kartı vizelerinin yapılmayacağını dolayısıyla da ticari araç kullanamayacaklarını bildirdiler.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL