TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 362.213
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 28.465
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 198
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 29.160
Genel Güncel

TRAKYA BİRLİK YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA ŞAFAK KIRBİÇ GETİRİLDİ

Koray Ustabaşı / UHA Edirne 2019 Yılında gerçekleşen S.S 188 sayılı Edirne Yağlı Tohumlar Tarım satış kooperatifinden Trakya Birlik Yönetim Kuruluna seçilen Şafak Kırbiç önceki gün gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısında..

TRAKYA BİRLİK YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA ŞAFAK KIRBİÇ GETİRİLDİ

Koray Ustabaşı / UHA Edirne

2019 Yılında gerçekleşen S.S 188 sayılı Edirne Yağlı Tohumlar Tarım satış kooperatifinden Trakya Birlik Yönetim Kuruluna seçilen Şafak Kırbiç önceki gün gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısında Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

Ayçiçeği Alım fiyatının belirlenmesi için yapılan Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararda mevcut başkan Ahmet Akgün görevini Şafak Kırbiç’e devretti.

 

Şafak Kırbiç kimdir ?

Şafak Kırbiç 1969 yılında Edirne’de doğdu. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun oldu. 2001 yılında Edirne Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2001-2019 yılları arasında Edirne Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ,Yönetim Kurulu Muhasip Üyeliği ve Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu. 24 Kasım 2002 tarihinde 188 Sayılı Edirne Yağlı Tohumlar Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Altı dönem Edirne Yağlı Tohumlar Kooperatifinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. 19 Ocak 2019 tarihinde TRAKYA BİRLİK Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Edirne’nin Yenimaret mahallesinde ikamet etmekte ve çiftçilik ile uğraşmaktadır.

Birlikten alınan bilgiye göre, toplanan yönetim kurulu, başkanlığa Kırbiç’in getirilmesini kararlaştırdı.

Kırbiç’e görevi devreden Ahmet Akgün, yönetimde kurul üyesi olarak yer alacak. Akgün, 2019 yılındaki genel kurulda göreve gelmişti.

– Trakya Birlik hakkında

Marmara, Ege ve İç Anadolu bölgelerinde faaliyetlerini sürdüren 48 kooperatiften oluşan, 40 bin ortağı bulunan Trakya Birlik 1966 yılında kuruldu.

Üretici ve tüketici aleyhine fiyat dalgalanmalarını önlemeyi, ürünleri mamul haline getirerek aracıları azaltmak suretiyle üreticinin kazancını artırmayı ve tüketiciye ekonomik hizmet vermeyi, piyasaya kaliteli ürün sunmayı, iştiraki olan tohum şirketi vasıtası ile verimi yüksek tohum temin edip yağ oranındaki artışın sağlanmasını, ücretsiz hizmet veren toprak tahlil laboratuvarları yardımı ile gübre kullanılmasında denge ve tasarrufun sağlanmasını amaçlayan Trakya Birlik, Türkiye’de üretilen ayçiçeğinin yılda ortalama yüzde 30 ile yüzde 50’sini satın alıyor.

Sigorta, tohum üretimi ve tohum ıslahı gibi iştirakleri de bulunan Trakya Birlik, aynı zamanda rafine yağ, margarin ve fenni yem de üretiyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL