HESABIM
Üye Ol

Trakya Kent Konseyleri Birliği Toplantısı Keşan’da gerçekleştirildi

Trakya Kent Konseyleri Birliği Toplantısı Keşan’da gerçekleştirildi

Trakya Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu Toplantısı, dün, Keşan’da gerçekleştirildi. Keşan Kent Konseyi’nin Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’ndeki bürosunda düzenlenen toplantı, saat 11.30 sıralarında başladı. Toplantıya; Edirne Kent Konseyi ve Trakya Kent Konseyleri Birliği Başkanı Ziya Gökerküçük, Uzunköprü Kent Konseyi Başkanı Mehmet Akbal, Çorlu Kent Konseyi Başkanı İlhan Kurt,  Genel Sekreteri Aygün Recep Ömür Veren, Keşan Kent Konseyi Başkanı Necmettin Baygül,...

Haberin Tarihi: 10 Ekim 2018 - Okunma Sayısı:634 defa okundu.

Trakya Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu Toplantısı, dün, Keşan’da gerçekleştirildi.

Keşan Kent Konseyi’nin Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’ndeki bürosunda düzenlenen toplantı, saat 11.30 sıralarında başladı.

Toplantıya; Edirne Kent Konseyi ve Trakya Kent Konseyleri Birliği Başkanı Ziya Gökerküçük, Uzunköprü Kent Konseyi Başkanı Mehmet Akbal, Çorlu Kent Konseyi Başkanı İlhan Kurt,  Genel Sekreteri Aygün Recep Ömür Veren, Keşan Kent Konseyi Başkanı Necmettin Baygül, Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Hasan Karagöz, Kent Konseyi Saymanı Eyyup Kavazlar katıldı.

Baygül: “ÇED bilgilendirme toplantısı yapılamadı”

Toplantıda ilk olarak, söz alan Keşan Kent Konseyi Başkanı Necmettin Baygül, Trakya Kent Konseyi Birliği toplantısının Keşan’da yapılmasını sağlayan birlik başkanına teşekkür ederek, şunları söyledi: “Bugün burada toplanmamızın amacı, Kasım ayı içerisinde 6 ayda bir yapılacak olan toplantının gündem maddesini belirlemek. Geçtiğimiz günlerde Saros’u yakından ilgilendiren Sazlıdere ‘Saros BOTAŞ FSRU Sazlıdere Limanı ve Boru Hattı Projesi’ ÇED bilgilendirme toplantısı yapıldı ama yapılamadı. Sayın Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz toplantıyı terk edip gitmiştir. Ulusal basına da bilgi verirken de Keşan’daki toplantıya katılan vatandaşlar hakkında da bizim terbiyemiz müsaade etmiyor. Kullandığı kelime vardı. Onunla ilgili de gazetelerde gerekli cevabı kendisine verdik. Bu toplantının ağırlıklı gündem maddesi Saros olacak diye düşünüyorum. Toplantıya katıldıkları için birlik başkanıma ve diğer başkanlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Ziya Gökerküçük…

Toplantıda daha sonra söz alan Edirne Kent Konseyi ve Trakya Kent Konseyleri Birliği Başkanı Ziya Gökerküçük, şunları söyledi: “Trakya Kent Konseyleri Birliği mevzuatına göre yürütme kurulu 20 ilçe içinden yürütme kurulumuz da 8 ilçeden oluşuyor. Bugün için toplantı çoğunluğumuz var. Bugünün gündemimizde 6 ayda bir yaptığımız toplantıların programını oluşturmak. Keşan gündemini kendi aramızda konuşacağız. Gündemimiz Kent Konseylerinin çalışma tarzına yönelik oluyor. Bir ana gündem de o yöreye ait gündem oluyor. Keşan’ın özel bir durumu var. Bizim seçimlerimiz yerel seçimlerle bağlantılı yerel seçimler yapıldıktan sonra kent konseyleri yeniden seçimlerini yapacak. Seçimden sonra da tekrar kent konseyleri birlik seçimi yapılacak. Bu toplantıyı yapmamıza imkân sağlayan Keşan Kent Konseyi’ne, Belediye Başkanımıza ve Sivil Toplum Kuruluşları’na teşekkür ediyoruz.”

Kaymakamlık ve Belediye ziyareti…

Kent Konseyi heyeti daha sonra Keşan Kaymakamı Nuri Özder ve Keşan Belediyesi Başkan Vekili Ercan Ersoylu’yu ziyaret etti.

Trakya Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu dün, Keşan Belediyesi’ni ziyaret ederek, Sazlıdere’ye yapılması planlanan limanın bölgeye vereceği tahribat ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

(Haber-Foto: Deniz ÇİL)

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı