Eğitim

Trakya Üniversitesi tanıtım günleri gerçekleştirildi

HABER MERKEZİ- Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından 27 Temmuz 2023 itibariyle başlayan ‘Tercih Haftası’ dolayısıyla Trakya Üniversitesinde 1-2 Ağustos tarihlerinde “tanıtım günleri” etkinliği düzenlendi. Geleceğine yön verecek aday..

Trakya Üniversitesi tanıtım günleri gerçekleştirildi

HABER MERKEZİ- Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından 27 Temmuz 2023 itibariyle başlayan ‘Tercih Haftası’ dolayısıyla Trakya Üniversitesinde 1-2 Ağustos tarihlerinde “tanıtım günleri” etkinliği düzenlendi.

Geleceğine yön verecek aday öğrencilerin, Trakya üniversitesinin fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları hakkında bilgi alabilmelerini sağlamak amacıyla Balkan Kongre Merkezi’nde tanıtım günleri etkinliği düzenlendi.

Trakya Üniversitesi Tanıtım Günleri etkinliği sayesinde öğrenciler Trakya Üniversitesinin 14 fakültesi, 4 yüksekokulu, 10 meslek yüksekokulu ve konservatuarı hakkında ayrıntılı bilgi alma fırsatı yakaladı. Etkinlikte her birimden katılan akademik ve idari personel, aday öğrencilerin hayalini kurduğu bölüm hakkında merak ettikleri soruları yanıtladılar.

Tanıtım günlerinin ilk gününde Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu stantları ziyaret ederek, akademik ve idari personelden bilgi aldı. Öğrenci ve velileri ile de sohbet eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Trakya Üniversitesi hakkında bilgi paylaştı.

Konu ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Trakya Üniversitesi olarak bu yıl ilk kez tanıtım günü etkinliklerini düzenlendik. Böylece aday öğrencilerimiz, merak ettikleri bölümler hakkında alanının uzmanlarından bilgi aldılar. Aynı zamanda kampüsümüzü görsünler, tanıtsınlar istedik. Bu anlamda oldukça güzel ve faydalı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Trakya Üniversitesi köklü geçmişi, güçlü alt yapısı ve uzman ekibiyle yeni öğrencilerini sabırsızlıkla bekliyor. 41. yılını kutladığımız Üniversitemizin 29 biriminden birinde aday öğrencilerimizin hayalini kurduğu bir bölümün olduğunu düşünüyorum. Öğrencilerimiz burada deneyimli, aynı zamanda güncel gelişmeleri takip ederek kendini geliştiren alanında uzaman akademisyenlerden en iyi eğitimi alacaklar. Akredite birimlerimizde okuma ayrıcalığı yaşayacaklar. 7/24 hizmet veren ve zengin içeriği ile ön plana çıkan kütüphanemizden faydalanacaklar. Sosyal imkanlar sunan kampüsümüzde keyifli bir öğrencilik yaşama imkanı yakalayacaklar. 137 öğrenci kulübü ile muhakkak kendi ilgi alanlarına yönelik bir faaliyet gerçekleştirebilecekler. Her yıl yapılan öğrenci dostu şehir anketinde ilk 5 sırada yer alan Edirne gibi sosyal ve kültürel yönü güçlü bir şehirde okuyacaklar. Öğrenci odaklı bir üniversitede eğitim alacaklar. Kısacası Trakya Üniversiteli olmanın ayrıcalığını yaşayacaklar. Bu nedenle ben aday öğrencilerimizi Trakya Üniversitesi ailesinin birer ferdi olmaya davet ediyorum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL