Manşet Siyaset Okuma Sayısı: 41

Trakya’da basında en çok yer alan Milletvekili Faik Öztrak oldu…

    Medya Takip Merkezi Ajans Press’in milletvekilleri arasında yaptığı araştırmada Turgut Dibek, medyada en çok yer alan Kırklareli Milletvekili oldu. Milletvekillerinin 12 Haziran 2011 Seçimleri sonrasındaki ilk bir yıllık ..

Trakya’da basında en çok yer alan Milletvekili Faik Öztrak oldu…

 

 

Medya Takip Merkezi Ajans Press’in milletvekilleri arasında yaptığı araştırmada Turgut Dibek, medyada en çok yer alan Kırklareli Milletvekili oldu.

Milletvekillerinin 12 Haziran 2011 Seçimleri sonrasındaki ilk bir yıllık  performasının inecelendiği araştırmada Dibek, 741 haberle medyada en çok yer alan Kırklareli Milletvekili oldu.

Turgut Dibek konu ile ilgili olarak “ AKP İktidarının medyayı kontrol altına aldığı artık herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bu nedenle iktidar basında kolayca yer bulurken, muhalefetteki Milletvekillerinin yalnızca çalışmalarıyla haber oldukları gerçeği unutulmamalır. Bu nedenle bu rakamlara bakılırken bu gerçek ile birlikte değerlendirilmeli. Ben yaptığım çalışmalar neticesinde Kırklareli Milletvekilleri arasında açık ara birinci olduysam bu yaptığım çalışmalar nedeniyledir” açıklamasında bulundu.

Araştırma sonucuna göre Milletvekilleri ilk 10 listesi beklenildiği gibi Başbakan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Bakanlardan oluştu. Başbakan ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdogan ile ilgili 148 bin 217 haber yer alırken, ikinci sıradaki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili olarak medyada 30 bin 660 haber yayımlandı.

                          Trakya’da birinci Öztrak

Trakya illerine bakıldığında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak  776 haber ile Trakya’daki milletvekilleri arasında birinci olurken, CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek 741 haberle ikinci, AKP Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu 215 haber ile üçüncü oldu. Ajans Press’in araştırması, Trakya’da Cumhuriyet Halk Partili Milletvekillerinin medyada yer almasında açık ara önde olduklarını gözler önüne serdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL