TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 151.342
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.862
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 164
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 7.905
Güncel Sağlık Haberleri Okuma Sayısı: 633

Trakya’da sağlık çalışanlarına CoronaVac aşısının ilk dozu yapılmaya başlandı

EDİRNE (AA) – Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kullanılacak CoronaVac aşısının ilk dozu, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca analizleri..

Trakya’da sağlık çalışanlarına CoronaVac aşısının ilk dozu yapılmaya başlandı
EDİRNE (AA) – Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kullanılacak CoronaVac aşısının ilk dozu, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı.
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kullanılacak CoronaVac aşısı ilk dozu, Edirne’de sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı. Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde oluşturulan aşı odasına taşınan aşılar, barkodların okutulmasının ardından sağlık çalışanlarına uygulandı. ( Gökhan Balcı – Anadolu Ajansı )

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca analizleri tamamlandıktan sonra “Acil Kullanım Onayı” verilen CoronaVac aşısı, Edirne’deki hastanelere dağıtıldı.

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde oluşturulan polikliniklerde sağlık çalışanları aşılanmaya başlandı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kullanılacak CoronaVac aşısı ilk dozu, Edirne’de sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı. Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde oluşturulan aşı odasına taşınan aşılar, barkodların okutulmasının ardından sağlık çalışanlarına uygulandı. İl Sağlık Müdürü Mustafa İshak Yıldırım da aşı oldu. ( Gökhan Balcı – Anadolu Ajansı )

İl Sağlık Müdürü Mustafa İshak Yıldırım, aşı olduktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, aşılamanın MHRS sistemi üzerinden yapıldığını söyledi.

Sağlık çalışanlarının sisteme tanımlandığını belirten Yıldırım, “Arkadaşlar randevularını alıyorlar ve bizler hastanelerimizde, toplum sağlığı ve aile sağlığı merkezlerimizde, ilçe sağlık müdürlüklerimizde bu aşıları yapabiliyoruz. İnşallah kısa sürede sağlık çalışanlarımızın aşılamasını tamamlayıp Bakanlığımızdan gelecek talimatla riskli grupları aşılamaya başlayacağız.” dedi.

Süre

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kullanılacak CoronaVac aşısı ilk dozu, Edirne’de sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı. Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde oluşturulan aşı odasına taşınan aşılar, barkodların okutulmasının ardından sağlık çalışanlarına uygulandı. İl Sağlık Müdürü Mustafa İshak Yıldırım da aşı oldu. Yıldırım, daha sonra gazetecilere açıklama yaptı. ( Gökhan Balcı – Anadolu Ajansı )

cin iyi şekilde ilerlediğini aktaran Yıldırım, şöyle konuştu:

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kullanılacak CoronaVac aşısı ilk dozu, Edirne’de sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı. Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde oluşturulan aşı odasına taşınan aşılar, barkodların okutulmasının ardından sağlık çalışanlarına uygulandı. ( Gökhan Balcı – Anadolu Ajansı )

“Olduğumuz aşı inaktif, yan etkisi oldukça düşük. Güvenilir bir aşı, o yüzden kimse tedirgin olmasın, rahatlıkla aşınızı olabilirsiniz. ‘İnşallah koronasız günler yakındır’ diyoruz. Aşılarımızı olsak da maske, sosyal mesafe ve kişisel hijyen kurallarına uymak zorundayız. Bu iş sonlanana kadar aşı da yaptırsak muhakkak bu kurallara riayet edeceğiz. Birbirimizi, sevdiklerimizi ve toplumumuzu koruyacağız.”

– Kırklareli ve Tekirdağ

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde oluşturulan aşı polikliniklerinde sağlık çalışanları aşılanmaya başlandı.

Sağlık personeli, kendilerine gelen barkodlarla aşılarını yaptırıyor.

İl Sağlık Müdürü Çiğdem Cerit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugün Türkiye açısından tarihi bir gün olduğunu dile getirdi.

Kendisinin de aşı yaptırdığını, kentte ilk etapta 4 bin 920 sağlık çalışanının aşılanacağını ifade eden Cerit, “Bugün ilimizdeki sağlık personelinin neredeyse yarısını aşılayacağız. Herkes canla başla bu işe gönül veriyor. İnşallah Kovid-19 hastalığıyla mücadelede büyük bir basamak olacak. Toplumda riskli gruplardan başlayarak sırası gelen herkesi randevusunu alarak aşı yaptırmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

Tekirdağ İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesindeki sağlık çalışanlarına da CoronaVac aşısı uygulanmaya başlandı.

Hastanede oluşturulan odalarda sağlık personeline aşı yapılıyor.

 

İLAN DETAYLARI İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL