Güncel

Trakya’ya Şehit Ateşi…

Trakya’ya Şehit Ateşi…

Fırat Kalkanı harekatında, DAEŞ’in saldırısı sonucu şehit askerlerimizden Uzm.Çvş. Akın Acar’ın Çorlu’daki evine ateş düştü.

1612286

El Bab’ta DAEŞ’li teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 14 askerimizden, Uzman Çavuş 23 yaşındaki Akın Acar’ın Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’ndeki evine ateş düştü.

Oğlunun şehit haberini vermek için evlerinin kapısına gelenleri gören anne Hanife Acar, “Oğluma bir şey oldu, siz bundan geldiniz. Ben biliyorum” diye baygınlık geçirdi.

Fırat Kalkanı Harekatı için Suriye’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri Birliği ile teröristlerle yaşanan çatışmalarda şehit olan askerlerimiz arasında olan Uzman Çavuş Akın Acar’ın acı haberini, Çorlu’daki ailesine Kaymakam Levent Kılıç, İlçe Emniyet Müdürü Aykut Efe, askeri yetkililer tarafından verildi.

Şehit haberini vermek için gittikleri evin kapısını çalan heyeti gören anne Hanife Acar, “Oğluma bir şey oldu, siz bundan geldiniz. Ben biliyorum” diye baygınlık geçirdi.

Evin tek erkek çocuğu olan şehit Uzman Çavuş Akın Acar’ın askerliğini tamamladıktan iş bulamayınca, uzman çavuş olmak için müracaat ettiği öğrenildi. Şehidin evine Türk bayrağı asıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL