TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 355.317
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.687
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 198
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 24.366
Köşe Yazısı
 • Okuma Sayısı: 16.586

 • TSKMEV (TSK Mehmetçik Vakfı)

  Emekli olduktan sonra TSKMEV( Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı)’nda da görevli olarak çalışmış bir kişi ( vatandaş)  olarak; Kurban ve Bağışlar neticesi, TSK’nin şehit –GAZİ ERBAŞ, ERLERİ VE AİLELERİNE 1982–2020..

  TSKMEV (TSK Mehmetçik Vakfı)

  Emekli olduktan sonra TSKMEV( Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı)’nda da görevli olarak çalışmış bir kişi ( vatandaş)  olarak; Kurban ve Bağışlar neticesi, TSK’nin şehit –GAZİ ERBAŞ, ERLERİ VE AİLELERİNE 1982–2020 tarihleri arasında, 1982’de kurulan TSKMEV tarafından yapılan yardım, yapılan kişi sayıları ile,  2020 yılı 01 Ocak–30 Haziran dönemi yapılan yardım çizelgelerini ekte sunuyorum.

  Şehit ve gazilerimiz için bağış ve yardımlarını esirgemiyor, maddi ve manevi destekleri ile Ata’sının, Atatürk’ümüzün ilke ve izinde giden TSK’lerimizin ŞEHİT ailelerini destekleyen yüce halkımıza, (E. Bir vatandaş  olarak) teşekkürü bir borç olarak sunmak isterim.

  Albay Tahsin ATAİZİ

  TSKMEV (  TSK Mehmetçik Vakfı)

  Mehmetçik Vakfına yapılan her yardım, onlar adına kurban bağışları yüreği yanık insanlara, ailelerine, çocuklarına ulaşıyor. Şehitlerimize olan vefa borcumuzu kısmen de olsa ödemiş olur muyuz olmaz mıyız?

  Yardımlarınızla, yetim kalan o ailelerin çocukları da tahsillerini tamamladıktan sonra; Bu vatan için CANLARINI feda etmiş babalarının izinden giderek vatana olan borçlarını yapacakları hizmetleri ile ödeyeceklerdir… Ancak şunu da unutmayalım ki O borcu babaları canı ile ödediğinden çocuklarını borçlarının kefili bizler ve sizlersiniz.

  Peki, ya bizler yaptığımız yardım kurban ve bağışlarımızla Şehitlerimize, Gazilerimize vefa borcumuzu kısmen de olsa ödemiş olur muyuz? Olmaz mıyız?

  Takdir; sizlerin kanaatleridir. Yapılan kurban bağışlarınız yardımlarınız hiçbir şehidimizi geri getirmediği gibi hiçbir Gazimizin kaybolan bir uzvunu geri getirmez. Ancak Şehitlerimizi de gönüllerimizde yaşatıp ruhlarını şad ve yad etmiş oluruz. Şehitler vurulduklarında değil unutulduklarında ölürler. Unutmayalım.

  Yardımlarınızı Allah kabul etsin Bayramınızı kutlar Nice bayramlara erişmenizi temenni ederim.

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL