HESABIM
Üye Ol

TÜM DÜNYA DEVLETLERİ TERÖRE ARTIK DUR DEMEK ZORUNDA

TÜM DÜNYA DEVLETLERİ TERÖRE ARTIK DUR DEMEK ZORUNDA

Terörü ve her çeşidini lanetliyoruz, bu uğurda masum insanlara yönelik yapılan tüm süreçlere karşı olduğumuzu ve buna karşı çok net mücadele edeceğimizden ,özellikle Müslüman kardeşlerimize karşı yapılan zulüm ile mücadelemize devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Filistin’de barışçıl hareketler içerisinde bulunan Filistinlilere insanlık dışı saldıranlarda bulunan oluşuma Allah’ın gazabı ulaşsın dileklerimizle; Dün Filistinli kardeşlerimize yönelik...

Haberin Tarihi: 15 Mayıs 2018 - Okunma Sayısı:474 defa okundu.

Terörü ve her çeşidini lanetliyoruz, bu uğurda masum insanlara yönelik yapılan tüm süreçlere karşı olduğumuzu ve buna karşı çok net mücadele edeceğimizden ,özellikle Müslüman kardeşlerimize karşı yapılan zulüm ile mücadelemize devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Filistin’de barışçıl hareketler içerisinde bulunan Filistinlilere insanlık dışı saldıranlarda bulunan oluşuma Allah’ın gazabı ulaşsın dileklerimizle;

Dün Filistinli kardeşlerimize yönelik yapılan zulme karşı tek yürek olarak kanımızı ve canımızı feda etmekten asla geri durmayacağımızı bildirmek isteriz.

Öncelikle ve kanaatimce , ilk farkında olmamız gereken gerçeğin ; Amerika Birleşik Devletlerini yöneten güçlerin , İsrail yönetimi ile aynı çizgide bulunan ve Pentagon’a hakim olan silah baronlarının kurduğu müslüman karşıtı gizli bir teşkilat olduğu gerçeği olduğunu belirtmek isterim.

İsrail’in , kurulduğu andan itibaren değişmez gündemini teşkil eden işgal politikası , Kudüs’te yaşanan olaylarla bir kez daha teyit edilmiş bulunulmaktadır. Ancak dünya siyasi gündeminden edinmiş olduğum izlenim , İsrail’in dikkatleri üzerine çekmekten dolayı rahatsız olduğu ve bu nedenle her zamanki gibi geçici olarak yumuşama sinyali vereceği yönündedir. Bu bağlamda İsrail gizli servisine verilen talimatların , İslam dünyasının ve Birleşmiş Milletlerin dikkatinin başka bir konuya kaydırılması talebi doğrultusunda tezahür etmiş olduğunu da söyleyebilirim

Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nin ; dolar üzerinden dünya devletleri üzerinde oluşturduğu hakimiyeti sürdürmek , büyüyen pazarların ve ülkelerin kendi kontrolünde ticaret yapmasını sağlamak için ; uluslararası para havuzlarını , enerji üretim ve geçiş sahalarını ve ticaret yollarını kontrol altında tutma zarureti doğmuş bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’ni yöneten güçler bu bağlamda önce dünya para baronlarına karşı savaş açmış ve bu savaşta devlet gücünü kullanmaları nedeniyle bir adım öne çıkmışlardır. Bu bağlamda sürecin ilk aşamasında , çatışma içinde bulundukları İngiltere Kraliçesi ile de ortak çıkarlar doğrultusunda bir ittifak içine girmişlerdir. Yine bu çerçevede A.B.D. tarafından Akdeniz hakimiyetini sağlamak için ; Mısır , Birleşik Arap Emirlikleri , Suudi Arabistan , Bahreyn gibi ülkelerde tam bir yönetim hakimiyeti tesis edilerek bu ülkelerle ittifaklar oluşturulmuştur. Amaç Müslümanları karıştırıp zarar vermektir.

A.B.D. ile İsrail’in ; Mısır , Kıbrıs Rum kesimi ve Yunanistan’ı kullanarak Müslüman birliğinin kurulmasını engellemeye yönelik Filistin’in destekçisi olan ülkemizin de ak deniz de etkili olmasını engellemeye çalışmakta ve bu arada ekonomisini büyütmek ve altyapısını tamamlamak için saldırılarla ve güncel olarak yaşanan olayda bölgede bulunan masum Filistin halkına yönelik vahşi eylemleri ile huzursuzluklar çıkartarak menfaatleri uğruna büyük yatırımlar yapmayı ısrarla sürdürmektedir.

Burada özellikle müslümanlar için beklenen lider ve olması muhtemel zaferlerin öncüsü cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan , bir diriliş hareketine yön vererek büyük bir karşıt ittifakın oluşmasını sağlamıştır. İşte her Müslüman için karar verilmesi gereken nokta da burada yatmaktadır

Neticeten ; herşeyin farkında olduğu halde , Müslüman ile birlikte saf tutmayanın ve kendi çıkarını Müslüman kardeşlerinin çıkarından önde görenlerin kanaatimce gerçek bir Müslüman ve Türk Milleti’nin çıkarını, Amerika Birleşik Devletleri , İsrail ve Batı İttifakı’na tabi olmakta görenlerin ise Cihan hakimiyeti mefkuresine sahip bir Türk olmaktan ve atalarına sadakatten fikren çok uzak olduğunu belirtmek isterim.

Bu bağlamda belirtmek gerekir ki Dünya , İsrail kaynaklı ve Suriye topraklarında yaşanacak küresel ölçekli bir savaşa doğru adım adım yaklaşmaktadır. Bu savaş olacak mı diye tartışmaktan vazgeçerek , acil olarak bu savaşa hazırlanmamızın geleceğimizin teminatı için elzem bir yaklaşım olduğunu da neticeten tüm dostlarımın ve Büyük Türk Milleti’nin gündemine sunarken ; vatanımızın ve Cumhurbaşkanımızın her zaman destekçisi olarak devletimizin ve tüm dünya üzerinde bulunan başta Filistin deki Müslüman kardeşlerimizin , tüm Müslüman olan kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, özellikle Devletimizle ve tüm vücudumuzla Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ve her daim olmaya çaba göstereceğimizi kamu oyunun bilgisine sunarım .

Yüce Allah C.C. , Müslüman tüm dünya ülkelerini başta Filistin olmak üzere Müslüman olarak yaşayan ve Müslüman olan Türk Milletimizi korumasını ve yüceltmesini de tüm kalbimle niyaz eder, Filistinli kardeşlerimize yapılan saldırıda şehit olanlara rahmet ve yaralılara geçmiş olsun dileyerek tüm inanan kıymetli dost ve kardeşlerimin Ramazan’ını tebrik ederim.

Osmanlı Kırkpınar Ağası  /  Edirne Ak Parti Milletvekili Aday Adayı

Ahmet ÇETİN

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı