Güncel Manşet Spor Okuma Sayısı: 20

Turgay Balcı, “Buruk sevinç yaşıyorum”

Keşan Gençlik Kulübü Başkan Yardımcısı iken yapılan genel kurulda  bu görevinden istifa eden Turgay Balcı, Keşan Gençlik Kulübü’nün resmen 3.Lige çıkmasının ardından yaptığı yazılı bir açıklama ile buruk sevinç yaşadığını..

Turgay Balcı, “Buruk sevinç yaşıyorum”

Keşan Gençlik Kulübü Başkan Yardımcısı iken yapılan genel kurulda  bu görevinden istifa eden Turgay Balcı, Keşan Gençlik Kulübü’nün resmen 3.Lige çıkmasının ardından yaptığı yazılı bir açıklama ile buruk sevinç yaşadığını bildirdi.

İşte Balcı’nın açıklaması;

Turgay Balci

Keşan Gençlik ve Spor Kulübünde yaklaşık 2 yıldır yöneticilik yapmış ve son bir yılında tam anlamıyla faal olarak güzel bir sezon geçirmiştik.

Aslında bugüne kadar hep bir sezon boyunca yaşadığımız güzel şeyleri yazmak için uğraşmış, ama bir türlü toparlayamamıştım. Çünkü yazmakla anlatılmayacak kadar güzel bir sezon geçirdik. Bir spor kulübünün dışında bizler aile olduk, ağabey-kardeş olduk, yeri geldi dertleştik, yeri geldi şakalaştık.

Bazen üzüldük, bazen sevindik. Sonuç olarak Keşan’da 2004 yılından beri yapılmaya çalışılan Voleybolu bu yıl aldığımız başarılarla tüm Keşan’a sevdirdik. Belki şampiyon olamadık, belki şans eseri gruptan çıktık ama hepsinin yanı sıra, Keşan’da voleybol sporunun da var olduğunu, sadece futbolun spor olmadığını başardık.

Bunu da küçük kızlarda Edirne Şampiyonu olarak, A takımda da Düzce’de düzenlenen gruplara giderek gerçekleştirdik. Belki geçtiğimiz yılki takımımızdan, Keşanlı bir-iki gencimiz, bu başarılı yılın ardından 1. Lig’e çıkan Çanakkale Belediyespor’un altyapısına gidecek. Bu da bizim için şampiyonluktan daha da güzel bir gurur.

Sonuç olarak Keşan Gençlik, 2012-2013 sezonunu başarıyla, gururla, onurla, borçsuz bir şekilde tamamladı. Daha sonra ise aldığım bir karar doğrultusunda yeni dönemde bu kulüpte olmayacağımı belirttim.

Büyük emekler harcadığım, yeri geldiğinde işimden, evimden uzak durduğum, gençlerin spor yapabilmesi için bazen dilencilik bile yapmak zorunda kaldığım Keşan Gençlik’ten ayrılma kararı aldım. Bundaki nedene gelirsek, Keşan Gençlik’in önünün kapalı olması ve bu güne kadar ki yönetimlerin yaptığı borçlardı.

Bizler 2012-2013 yılında geçmiş dönemde yapılanların tam aksin 8 yıllık kulüp tarihinde, ilk defa bir antrenörü borçsuz bir şekilde gönderdik. İlk defa borçsuz bir sezon kapattık. Oyuncular ilk defa Keşan Gençlik’in borcu olmadan evlerine gitti. Ama bunu ekip olarak başardık. Bu bizim en büyük gururumuz oldu.

Ancak ne kadar içimize çalışma şevki geldiyse, o zaman karşımıza bir borç çıktı. Bu da beni Keşan Gençlik’ten ayrılmaya zorladı. Çünkü 2009-2010-2011 yıllarında yapılan borçlar ve ödenmeyen paralar hep karşımızda olacaktı. Yapılan genel kurulda görev almayacağımı ve görev yapmasam dahi Keşan Gençlik’in her zaman yanında olacağımı söyledim.

Ancak yapılan basın toplantılarından haber verilmemesi, yapılan çalışmalardan haber verilmemesi, ne kadar bu kulübün yöneticisi olmasam da beni çok üzdü.

Özellikle son günlerde www.kesanpostasi.com’da yer alan bir haberi gördükten sonra daha çok kırıldım. Keşan Gençlik’in 3. Lige katılacağını yöneticilerden, ağabeylerimizden değil bir internet sitesinden duymak, bu kulübe emek veren bir kişi için acı veren bir şey oldu.

Ben Keşan Gençlik’in önümüzdeki yıl 3. Ligde oynaması gerekiyor derken, bana karşı çıkanlar, şimdi ise kulübü 3. Ligde oynatmaya kalkması, bu kulübe verdiğim emeklerin boşa çıkmasına neden oldu. Olsun, biz alışıkız, sonuçta yaşımız küçük! Sonuç olarak emek verdiğim, sevdiğim, zamanımı harcadığım Keşan Gençlik’in 3. Lig de oynayacak olmasından dolayı sevindim ama biraz buruk sevinç oldu bu!

Ben buradan yeni sezonda Keşan Gençlik’e 3. Lig’de başarılar diliyorum ama üzülerek diliyorum çünkü kırıldım. Yine de güzel geçen sezon için başta başkanım Raşit Değirmenci’ye, Tayfun Pekişçi’ye, Harun Akkaya’ya ve bizlere bu gururu yaşatan, Keşan’a voleybolun bir spor olduğunu öğreten, bizleri gerek üzen gerekse sevince boğan başta sayın Hocam, ağabeyim Tayfun Pişiren’e ve tüm sporcu kardeşlerime teşekkür ediyorum…

Saygılarımla….

YORUMLAR (2)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL