Güncel Turizm

Turizmciler, yaz sezonu ve Kurban Bayramı öncesi değerlendirmede bulundu

ERDOĞAN DEMİR- Yaklaşan Kurban Bayramı ve turizm sezonu öncesi Erikli’de bulunan Pehlivan Hotel Sahibi Abdullah Ersoy ile Erikli Hotel Sahibi Enver Yükseksağ, sezon ve bayram öncesi değerlendirmelerde bulundu. Pehlivan Otel..

Turizmciler, yaz sezonu ve Kurban Bayramı öncesi değerlendirmede bulundu

ERDOĞAN DEMİR- Yaklaşan Kurban Bayramı ve turizm sezonu öncesi Erikli’de bulunan Pehlivan Hotel Sahibi Abdullah Ersoy ile Erikli Hotel Sahibi Enver Yükseksağ, sezon ve bayram öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Pehlivan Otel Sahibi Abdullah Ersoy: Doluluk oranı % 50


Erikli sahilindeki Pehlivan Otel’in sahibi Abdullah Ersoy, yeni sezonun başlamasıyla birlikte turizm sektörünün durumunu değerlendirdi. Okulların tatil olması, üniversite sınavlarının bitmesi ve bayramın yaklaşmasıyla birlikte tatil planları yapan vatandaşların ilgi gösterdiği Erikli’de otellerin doluluk oranı yüzde 50 civarında olduğunu söyledi.
HAVA MUHALEFETİNDEN DOLAYI AKDENİZ TERCİH EDİLİYOR
Ersoy, Keşan Postası’na  yaptığı açıklamada, “Erikli’ye ve turizme gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Bayram yoğunluğu var ama bence öyle çok aşırı bir yoğunluk yok. Şimdi bir de hava muhalefetlerinden zannedersem tatile çıkmak isteyenler Akdeniz’i daha çok tercih ediyor. Yağmur yağmaz daha rahat ederiz diye. % 50 oranında doluluk var diye tahmin ediyorum. Bunu da nereden tahmin ediyorum gelen telefonlardan. Gene de Eriklimiz hazır, denizimiz hazır, oteller hazır. Bakalım yaşayıp göreceğiz.” dedi.

Erikli Otel Sahibi Enver Yüksekdağ: “Selden sonra rezervasyonlarda durma oldu”

Erikli Otel Sahibi Enver Yüksekdağ, yaşanan felaket ile ilgili çıkan haberlerin turizm sektörünü etkilediğini belirterek sezon öncesi değerlendirmede bulundu. Keşan Belediyesi’nden ve ESTAB (Edirne Saros Turizm Altyapı Birliği)’dan geçmiş olsun telefonu gelmediğini de kaydeden Yüksekdağ, “Yetkililer bizi arasa ve geçmiş olsa en azından bize moral vermiş olurlardı.” dedi.
ÇALIŞMALARA BAŞLAMAK İÇİN GEÇ KALINDI
Yüksekdağ, açıklamasına şöyle başladı: “Biz şu anda bütün zorluklara rağmen, kendimizi sezona hazırlamaya çalışıyoruz. Erikli sahili şu anda içler acısı durumda. Televizyonlarda ve basında Erikli ile ilgili çıkan sel haberleri ve çamurlarla ilgili çıkan bazı haberler bizi etkiledi. 4-5 gündür rezervasyonlarda bir durma oldu, bazı rezervasyonlarımız da iptal edilmeye başlandı. Bu sezon bize ne getiri ne götürür bilemiyorum ama Erikli bu vaziyette olduğu takdirde bu sezondan faydalanamayacağımızı düşünüyorum. Bu konuda kısa sürede ilgilenilirse problem sona ererse belki bir ihtimal bu sezon kurtarılabilir. Çalışmalara başlamak için geç kalındı.”

Tur
GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU DAHİ AÇILMADI
Erikli Otel Sahibi Enver Yüksekdağ, ayrıca yetkililerden hiçbir destek görmediklerini de belirterek, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Şu anda yetkililerden belediyeden, ESTAB’dan olsun bize bir geçmiş olsun telefonu dahi açılmadı. Bu selden bir zarar gördünüz mü geçmiş olsun diyen maalesef olmadı. Kendi çabamızla kendi tesislerimizi kurtarmaya çabaladık. Yetkililer bizi arasa ve geçmiş olsa en azından bize moral vermiş olurlardı. Bu sezonda önümüzü göremiyoruz, Erikli’de çıkan haberler Erikli berbat durumda çamur içinde. Ana caddede Erikli Köyü’ne giden yeni dökülen asfalt vardı, şu anda bu asfalt kalmadı. Bir yağmurda bu asfalt gitti. Erikli gün geçtikçe geriye gidiyor, bunu toparlamak için başkanından mülki amirinden herkesten yardım bekliyoruz. Bize yardımcı olursalar, nasıl yapacaklar ben de merak ediyorum şu an.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL